Robert Makłowicz odwiedzi Kęty

0 Marcin Cichowski  |   Kulinaria,Kultura i rozrywka  |   22 września 2018 15:02

W niedzielę 30 września podczas Targów Książki Regionalnej Kęty odwiedzi Robert Makłowicz. Będzie opowiadać o swojej pasji do kuchni, dobrego jedzenia i ciekawych historii z przeszłości.

Robert Makłowicz

Urodzony w 1963 roku w Krakowie, jest dziennikarzem, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.

Pozostałe zainteresowania nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni autorzy: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner i pinot noir) oraz kuchnię.  Makłowicz łączył swoje największe pasje: podróże i kuchnię, a efekty jego pracy były bardzo cenione przez widzów.

Poza prowadzeniem reportaży kulinarnych Makłowicz z powodzeniem pisze książki, w których również łączy swoje pasje. W 2010 roku wydał książkę zatytułowaną „Cafe Museum”, za którą rok później otrzymał Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz. Ponadto napisał jeszcze wiele książek, m.in. „C. K. kuchnia”, „Fuzja smaków”, „Dalmacja. Książka kucharska”.

O pasji do kuchni, historii, również tej osobistej oraz tradycjach kulinarnych C. K. Galicji, na terenie której w XIX w. leżały Kęty będą rozmawiać z gościem Łukasz Gieruszczak i Marta Tylza-Janosz. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 30 września o godzinie 16 w sali widowiskowej Domu Kultury.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa