Recital jubileuszowy Aloszy Awdiejewa

Materiał zlecony  |   Kultura i rozrywka  |   17 października 2019 05:43

W sobotę 23 listopada na scenie OCK wystąpi Alosza Awdiejew, który w ramach swoich 80. urodzin wystąpi w recitalu jubileuszowym Ech raz, jeszcze raz.

Zapraszamy na wyjątkowy, uroczysty recital Aloszy Awdiejewa z zespołem, zatytułowany “Ech raz, jeszcze raz”. Mistrz scenicznego dowcipu zaprezentuje się w nowej odsłonie muzycznej.

Artysta do współpracy zaprosił wybitnych muzyków: grającego na skrzypcach Michała Półtoraka, szefa muzycznego “Piwnicy pod Baranami” (muzyka który współpracował z Markiem Grechutą i muzyka, z którym Alosza nagrywał swoje pierwsze płyty) oraz kontrabasistę Kazimierza Adamczyka, który od początku towarzyszy Aloszy w artystycznej drodze.

Podczas jubileuszowego recitalu będzie można posłuchać porywających piosenek. Alosza wraz z towarzyszącymi muzykami wyczaruje na gitarze niezwykłe klimaty piosenek żydowskich, rosyjskich romansów, piosenek szemranego półświatka Odessy, czy pieśni cygańskich. To wszystko okrasi znakomitym dowcipem.

Warto zaznaczyć, że Artysta od przeszło 50 lat mieszka w Polsce a od ćwierć wieku jest – jak sam żartuje – “legalnym Polakiem z wyboru a nie z przymusu”. Dlaczego “legalnym”? Dlatego, że minęło już 25 lat od chwili, kiedy uzyskał polskie obywatelstwo. Związek z Polską zaowocował nie tylko profesurą na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale i pracą artystyczną – wielkimi krokami, nadchodzi jubileusz 45-lecia współpracy z krakowską “Piwnicą pod Baranami” – to już za chwilę – w 2020 r.

Warto wspólnie z Aloszą świętować urodziny. Warto być uczestnikiem tego niepowtarzalnego wydarzenia. Warto zaśpiewać Artyście urodzinowe “150 lat!”.

Bilety dostępne są w kasie OCK lub na stronie ebilet.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa