Ravenger i Jerna podczas Dobrych Rockowań

0 Materiał zlecony  |   Kultura i rozrywka  |   22 lutego 2018

W czwartek 22 lutego o godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury,  czternasta edycja “Dobrych rockowań”.

Na scenie w sali kameralnej zagrają zespoły: Ravenger (heavy metal) z Katowic/Oświęcimia i Jerna (folk metal) z Krakowa.

Ravenger

Ravenger to grupa heavy metalowa powstała w lutym 2017 roku. W pierwotnym składzie znajowali się: Dominik “Stanley” Cioska – gitara, Oliver “Oli” Cioska – gitara, Michał “Majkel” Małek – bass, Dawid “Baku” – perkusja. Miesiąc później dołączył Mateusz Fijałkowski, który objął stanowisko wokalisty. Taki skład funkcjonował do czerwca 2017 roku do momentu odejścia Dawida. We wrześniu na miejsce Baku wszedł Maciek Kowalski, który do chwili obecnej znakomicie pełni funkcje perkusisty.

Ravenger 15 grudnia 2017 roku opublikowało swój pierwszy studyjny numer pt. “Stranger Knight”, który został pozytywnie odebrany przez internautów. Obecnie nieustannie trwają prace nad autorskim materiałem, a w niedalekiej przyszłości pojawic się ma pierwszy krążek zespołu.

Jerna

Jest zespołem folkmetalowym z Krakowa. Ich muzyka charakteryzuje się ciężko brzmiącą gitarą i budującymi nastrój instrumentami ludowymi, takimi jak drumla, flet czy lira korbowa. Źródłem zróżnicowanych inspiracji jest, między innymi, mitologia i kultura słowiańska. Duchem tworzonych melodii wiedziemy słuchacza w podróż do odległych, niezbadanych ziem poprzez pola bitew i tajemne zagajniki, gdzie w cienistych zakamarkach czają się prastare maszkary.

Członkowie zespołu
Wokal – Filip Jałowiecki
Wokal – Hanna Francus
Flety, whistle – Martyna Golińska
Lira korbowa – Adrianna ‘Adka’ Kania
Gitara – Grzegorz Przepióra
Bas – Rafał Gasiński
Perkusja – Piotr Zalot
Wstęp kosztuje 5 złotych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa