Przybyli pokłonić się Dzieciątku – FOTO

Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   9 stycznia 2019 11:24

Mieszkańcy Włosienicy zgromadzili się na placu przy remizie za sprawą trzech gości. Kasper, Melchior i Baltazar przybyli pokłonić się Dzieciątku.

Korowód śpiewających kolędy parafian w symbolicznych koronach przeszedł śladem gwiazdy betlejemskiej do kościoła. Tutaj wierni złożyli sobie noworoczne życzenia, biorąc przykład z księdza Dewery i wójta Smolarka, którzy jako pierwsi połamali się opłatkiem.

Kiedy już wszyscy zasiedli z powrotem w ławach, wnętrze włosienickiej świątyni stało się sceną, na której dzieci pod opieką nauczycielek miejscowego przedszkola odegrali misterium o narodzinach Króla królów. Na finał do wspólnego kolędowania zaprosiły zespoły “Dworzanki” i “Bratkowie” z Monowic wspierane przez parafialne grupy modlitewne.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa