Prawie 9500 złotych dla MBrothera w jeden dzień – FILM, FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 grudnia 2017

W niedzielę 10 grudnia w dwóch miejscach w Oświęcimiu trwały imprezy dla Mikołaja Jaskółki – MBrothera. W sumie zebrano 9359 złotych.

 

Pracownia Tatuażu Blackliner

W Pracowni Tatuażu Blackliner, mieszczącej się w przy ulicy Zaborskiej 5 zebrano 1338 złotych. Oświęcimianie mieli możliwość wykonania tatuażu w promocyjnej cenie, a było ich całkiem sporo. Były też wolne datki i oczywiście skrzaty szyte w bibliotece przez mieszkańców powiatu.

 

Tatuaże wykonane charytatywnie przez Pracownię Tatuażu Blackliner

Klub Menago

Tego samego dnia, wieczorem w klubie Menago zjechali się dje – przyjaciele Mbrothera, by za konsoletą czarować gości świetną muzyką. Kilka razy z głośników słychać było największy przebój Mikołaja „Trebles”. Tej nocy podczas Shake&Help do puszek trafiło aż 8021 złotych.

„Jesteśmy bardzo dumni a zarazem zaskoczeni, że tak wiele osób i firm wsparło nasza inicjatywę i przyłączyło się do akcji zorganizowania imprezy charytatywnej dla MBrothera. Wielkie pokłony dla wszystkich i każdego z osobna” – Paweł Kłoda z Biba Studio. W Menago zagrali C-BooL , MenDee, Bueno Clinic, ADAM DE GREAT, Patrick Moreno, Gregor Surzyn i Uche.

Przyjaciele o Mikołaju

„Mikołaj jest człowiekiem jak każdy z nas. Nigdy nie pomoże się wszystkim, ale zawsze można pomóc komuś! Mikołaj jest mega silnym zawodnikiem i gościem z którego warto brać przykład” – powiedział nam Adam De Great, dj i producent muzyczny.

„Mikołaj do dzisiaj daje nam uśmiech na twarzy poprzez swoje produkcje typu „Trebles”, a co ważne pomaga młodym artystom. Pod względem m wydania utworów, produkcji i przekazaniu wiedzy na temat “branży muzycznej” itd. Tak też było w moim przypadku. Moje produkcje go zainteresowały i przez to wiele mnie nauczył. Za co mu ogromnie dziękuje i wiem, że damy radę pokonać tę wredną chorobę” – mówi Faktom Oświęcim Patrick Moreno, dj.

W klubie królowała nie tylko muzyka. Goście mogli wykonać sobie zdjecia w fotobudce od Fotobudka-PS Event, obejrzeć pokaz mody od Hojnatzki, czy tańca grupy tanecznej Ventus. Justyna Marsowicz iMagdalena Luranc Make-up zadbały o piękne malunki na twarzach klubowiczów.

Imprezę dla Mikołaja Jaskółki wraz z klubem Menago zorganizowali: Biba Studio oraz Komodo.

„Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek w Oświęcimiu była tego typu impreza z takim line-upem. To ewenement na skalę kraju, że branża Dj’ów potrafiła się tak zmobilizować, by pomóc koledze z branży. Wcale nie było to takie oczywiste” – dodaje Paweł Kłoda.

O kolejnych akcjach dla Mikołaja będziemy informować w Faktach Oświęcim. Wszystkie wpisy dotyczące chorego znajdują się TUTAJ.

To jeszcze nie koniec akcji. Dużo fantów, które przez brak czasu nie trafiło gości Menago organizatorzy umieszczą na allegro. Wówczas końcowa kwota zbiórki będzie dużo większa. Będziemy w FO informować o tym fakcie. Będzie do zdobycia między innymi autograf Cristiano Ronaldo, Koszulka Unii Oświęcim z podpisami hokeistów, walizka siatkarskiej Reprezentacji Polski, koszulki z autografami djów, sukienka od Agnieszki Dyk z BratHanków.

Film od Biba Studio:

Więcej o chorobie Mikołaja

Półtora roku temu u Mikołaja lekarze zdiagnozowali pierwotnego chłoniaka śródpiersia z dużych komórek B. Chemia zakończyła się pomyślnie, jednak nowotwór zaatakował ponownie, ze zwielokrotnioną siłą. Aktualnie MBrother jest po czwartej linii leczenia.

Szansa na życie dla DJ’a jest w lekach niedostępnych w Polsce. Checkpintinhibitory są dostępne w Niemczech i USA, jednak trzeba za nie zapłacić. Stąd też Zbiórka pieniędzy na leczenie Mikołaja za granicą.

„Mam syna i żonę. Obiecałem, że dam z siebie wszystko, żeby Filip miał tatę, a Wiola męża” – powiedział nam wczoraj Mikołaj. Bieżące wpisy MBrothera można śledzić na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Publikujemy zdjęcia wykonane przez Biba Studio, współorganizatora imprezy:

 

W sobotę kolejne imprezy dla MBrothera:

Kula Hula w rytmie Salsa – Podarujmy Mikołajowi Święta

Neverland dla MBrothera

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa