Prawie 9000 zł dla Ali podczas 100-lecia Soły Oświęcim – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   12 września 2019 11:51

Setne urodziny Klubu Sportowego Soła Oświęcim przeszły już do historii. Podczas imprezy wolontariusze MOWP zebrali  8892,20 zł na leczenie trzyletniej Ali z Brzeszcz.

Atmosfera panującą podczas tego wydarzenia pełna była sportowego ducha i wielkiego serca wszystkich obecnych na imprezie. Wszyscy na Przeczną przyszli, by świętować, ale też wspomóc małą brzeszczankę.

Emocji nie kryli rodzice Ali

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za serce okazane przez tak wiele osób. Bardzo dziękujemy darczyńcom, fundacji MOWP, klubowi Zadyszka za zorganizowanie biegu charytatywnego, klubowi KS Soła za możliwość zbiórki funduszy podczas ich Jubileuszu, Magdalenie Zając-Adamskiej, animatorkom Konon-Sport, wszystkim przygotowującym prażone, kiełbaski, piekącym ciasta  z których dochody również przeznaczone były dla Alicji. Dziękujemy serdecznie wolontariuszom zarówno tym starszym jak i młodszym.

Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z wrodzonym wodogłowiem, wadą serca, nerką podkowiastą, zwichniętymi bioderkami, upośledzonym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego. Zmaga się również z lekooporną padaczką. Zdiagnozowano u niej rzadką chorobę genetyczną. Ma za sobą wiele miesięcy spędzonych w szpitalu. Wymaga codziennej rehabilitacji.

100-lecie Soły

Obchody rozpoczął się od turnieju piłkarskiego, w którym wzięli udział chłopcy i dziewczęta urodzeni w 2007 roku i młodsi. Potem klub biegaczy Zadyszka zorganizował bieg, a jego uczestnikom dopingowały całe rodziny. O godzinie 16 na murawie KS Soły Oświęcim spotkali się Gwiazdy polskiego futbolu z drużyną Soła i Przyjaciele. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gości.

Oprócz sportowych emocji na milusińskich czekały liczne atrakcje. Były więc dmuchańce, animacje, jazda konna, pyszne kiełbaski, prażone, czy wata cukrowa.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska partnerów obchodów – Państwowej Straży Pożarnej, policji, jednostki specjalnej Nil, grupy operacyjnej Patriot, Instytutu Zdrowia dr Boczarska-Jedynak, straży miejskiej, czy Konon Sport.

Każda złotówka, wrzucona w tym dniu do puszki zasili konto trzyletniej Ali Włodarczyk. W sumie fundacja Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy zebrała 8892,20 zł.

„Życzymy wszystkim, aby okazana  dobroć wróciła po wielokroć” – dodają rodzice z Alicją i rodziną.

 

Uroczysta gala

Podczas uroczystej gali na ręce Krzysztofa Pękali, prezesa KS Soła Oświęcim goście złożyli gratulacje i podziękowania za współpracę.

„Otrzymaliśmy pamiątkowe tablice z gratulacjami od Polskiego Związku Piłki Nożnej i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Puchar z gratulacjami i życzeniami sukcesów od Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu oraz list gratulacyjny z podziękowaniami i pamiątkową tablicę od prezydenta Oświęcimia” – wylicza Krzysztof Pękala, prezes Soły.

Klub wyróżnił statuetkami i pamiątkowymi medalami zasłużonych działaczy klubu.

Zobacz również:

Pobiegli dla trzyletniej Ali z Brzeszcz – FILMY, FOTO

Gwiazdy polskiego futbolu zagrały dla Ali – FILM, FOTO

 

Wydarzenie wsparło Miasto Oświęcim, gmina Oświęcim i powiat oświęcimski.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .