Pozytywny Fun zakończył zbiórkę pieniędzy dla Kacperka Klisia – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   9 czerwca 2021 05:00

Niedzielną imprezą charytatywną Pozytywny Fun stowarzyszenie Pozytywni zakończyło akcję pomocy dla czteroletniego Kacperka Klisia z Oświęcimia.

Kacperek Kliś z Oświęcimia cierpi na zespół Arnolda-Chiarego, autyzm, celiakię i astmę. Lekarze podejrzewają u niego poważne zaburzenia immunologiczne.

Jest na kosztownej diecie bezglutenowej zarówno w domu, jak i w przedszkolu, do którego chodzi zawsze w przygotowanych przez siebie dzień wcześniej ubraniach.

Po zajęciach w przedszkolu Kacper korzysta, w zależności od dnia tygodnia, z terapii z psychologiem, oligofrenopedagogiem, logopedą, fizjoterapeutami, neurologopedą oraz z integracji sensorycznej, hipoterapii i dogoterapii.

Kacper jest bardzo systematyczny. Wstaje o tej samej porze. Po przedszkolu i terapii bawi się klockami lego lub pociągami. Później ogląda wieczorną bajkę i punktualnie o godzinie 19.30 idzie spać. Schemat dnia nie może się zmienić.

 

 

W przeciwnym razie czterolatek wpada w histerię. Denerwuje się też, gdy ktoś dotyka jego rzeczy. Ma kilka swoich ukochanych, jak zestaw psi patrol, lego i pociągi. To jest jego świętość. Antosiowi nie pozwala tego ruszyć. Zdarzyło się, że brat zabrał zabawki. Kacper dostał histerii, która doprowadziła do ataku padaczki.

Chłopiec ma doskonała pamięć. Potrafi powiedzieć, jakiego koloru opaskę miała babcia, gdy przyszła do niego kilka tygodni wcześniej. Pamięta, jak w domu były poustawiane przedmioty. Jeśli ktoś je przestawi, układa po staremu.

„W swoim pokoju ma wszystko poukładane schematycznie i kolorystycznie. Najlepiej, jak jest piramidowo” – mówi Klaudia Bałys, mama Kacperka.

Cel – 20 tysięcy złotych

„Celem było pozyskanie od darczyńców 20 tysięcy złotych. Po podliczeniu kwot uzyskanych z aukcji internetowych, challengu cyklistów i niedzielnego pikniku, zamknęliśmy zbiórkę kwotą 24 019 złotych” – cieszy się Magdalena Kapica, prezes stowarzyszenia Pozytywni.

Tylko podczas charytatywnego Dnia Dziecka Pozytywny Fun, zorganizowanego przez stowarzyszenie Pozytywni wraz z miastem Oświęcim, w ciągu zaledwie czterech godzin uczestnicy podarowali na leczenie Kacperka 7 332 złote.

 

 

Uczestnicy wzięli udział w konkursie dojenia krowy, zabawach z Kubusiem, maskotką pikniku, DJ-em Aldarem, który wspólnie z Aleksandrą Bigaj i wolontariuszami stowarzyszenia Pozytywni zabawiał dzieci, licznie uczestniczące w imprezie wraz z rodzicami.

„Nasi goście wspinali się do wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrku i na quada Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu. Z błyskiem w oku oglądali nowy policyjny radiowóz, a na stoisku Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu chętnie przymierzali policyjne czapki i robili sobie zdjęcia z mundurowymi, zarówno policji współczesnej, jak i Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu” – relacjonuje Mirosław Semik, wiceprezes Pozytywnych.

Maluchy szalały na dmuchańcach i z zapałem trenowały przed konkursem dojenia sympatycznej krowy Mućki. Wzięło w nim udział kilkanaścioro dzieci, które dopingowane przez swoich rówieśników i rodziców, zaprezentowały różne sposoby dojenia.

 

 

„W drugim konkursie z udziałem Mućki uczestniczyli przedstawiciele policji współczesnej i przedwojennej, straży pożarnej oraz wodnego pogotowia ratunkowego. Rywalizacja była zacięta i w ostateczności konkurs wygrali druhowie ochotnicy z bobrkowskiej straży pożarnej. Oczywiście nie chodziło tu o wygraną, ale o wspaniałą zabawę” – mówi Aleksandra Bigaj z firmy Kids Garden Service, która oprócz Mućki zapewniła dmuchańce dla dzieci.

Gdy zmęczeni milusińscy potrzebowali nabrać sił do dalszej zabawy, rodzice zabierali ich do stoiska studia Bio-Reh. Tam Agnieszka Iskrowicz-Bałys wykonywała dzieciom badania stawów skokowych. 

„Nie zabrakło stanowiska wykonywania tatuaży, które zapewnił gościom Pozytywnych park Family Fun, będący głównym partnerem charytatywnej imprezy dla Kacperka” – informuje Witold Kuboszek, wiceprezes Pozytywnych.

Dzieciaki szalały za balonami i pluszakami, których Pozytywni pozyskali na to wydarzenie ponad trzysta. 

 

 

Na rodziny czekało stoisko gastronomiczne, gdzie organizatorzy wraz z wolontariuszami serwowali popcorn, watę cukrową, lody, hot dogi i prażone, które przygotowała zaprzyjaźniona ze stowarzyszeniem Karczma Zaborzanka.

Zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie bawili się przy fotolustrze, które na ulice Zaborską w Oświęcimiu przywiózł Rafał Stachura z Magia Lustra Oświęcim. Dorośli bardzo chętnie przeglądali to, co Pozytywni przygotowali na stoisku rozmaitości. Były tam między innymi książki, zabawki, figurki, kaski rowerowe, kosmetyki, a nawet rowery. 

 

 

„W niedzielne popołudnie zbieraliśmy także plastikowe nakrętki i zużyte baterie, z których dochód w całości trafi do naszego podopiecznego” – mówi Sławomir Momot, odpowiedzialny w stowarzyszeniu Pozytywni za zbiórkę.

Oprawę muzyczną zapewnił wspomniany wcześniej DJ Aldar, a cały przebieg imprezy udokumentowała swoim aparatem fotograficznym Małgorzata Musielak. Patronem medialnym przedsięwzięcia był portal Fakty Oświęcim.

 

 

Organizator:
Stowarzyszenie Pozytywni

Współorganizator:
Miasto Oświęcim

Główny partner:
Park Family Fun

Partnerzy:
KIDS Garden Service
Magia Lustra Oświęcim
Lewiatan
Bio-Reh
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu
GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu
DAMOS Sp. z o.o.
Reklamova
La Rossa
Karczma Zaborzanka
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu
Małgorzata Musielak Fotografia
Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrku
Aksam

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .