Posłuchaj, co chcę Ci powiedzieć

Materiał partnerski  |   Kultura i rozrywka  |   6 października 2024 10:13
Udostępnij

17 października o godzinie 18w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, projekcja filmu dokumentalnego pt. „Posłuchaj, co chcę Ci powiedzieć”.

Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie z reżyserką filmu Małgorzatą Imielską.

Gosia kocha tańczyć w deszczu i śmiać się do utraty tchu. To pozornie zwykła, młoda dziewczyna, która ma marzenia i plany. Chce mieć przyjaciół, uwielbia malować ich portrety. Chce kochać i być kochana. Pragnie studiować pedagogikę specjalną, bo wierzy, że może pomóc ludziom, którzy doświadczają kryzysu psychicznego.

I już teraz pomaga. Jedną z przyjaciółek ratuje, gdy ta próbuje popełnić samobójstwo… Drugą wspiera, gdy ona decyduje się na terapię elektrowstrząsową.

Gosia od 13 roku życia spędziła wiele czasu w ośrodkach psychiatrycznych. Ma za sobą głębokie stany psychotyczne i długie epizody depresji. Wie, że choroba, której doświadcza, nigdy nie będzie w stanie pełnej remisji – to znaczy, że głosy w jej głowie nigdy do końca nie umilkną.

Ona jednak nie chce współczucia, ona walczy.

Kocha życie, potrafi śmiać się z rzeczy bardzo trudnych. Swoją historią udowadnia, że osoba mierząca się ze schizofrenią każdego dnia może odnosić małe i duże sukcesy.

Jej historia jest tak naprawdę opowieścią o miłości, sile woli i bezwarunkowym wsparciu.

produkcja: Polska 2024
gatunek: dokumentalny
dozwolony: od 13 lat
czas trwania: 76 minut
reżyseria: Małgorzata Imielska
scenariusz: Małgorzata Imielska
zdjęcia: Zuzanna Zachara-Hassairi
muzyka: Łukasz Pawlik
bohaterka: Małgorzata Otylia Ejsmont

2024

49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (23-28.09)
Tradycją Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych stała się prezentacja ważnych, głośnych i nagradzanych filmów dokumentalnych.

  • sekcja Dokument w Gdyni

21. Festiwal Millennium Docs Against Gravity w Warszawie

  • wyróżnienie jury w Konkursie Polskim za „poruszenie problemu, który w Polsce nadal jest tabu. Sposób, w jaki reżyserka go dotyka jest pełen empatii, szacunku i miłości do ludzi, w których świata wkracza”
  • wyróżnienie Stowarzyszenia Kin Studyjnych w Konkursie Polskim za „przejmujący, sugestywny portret mierzącego się z chorobą człowieka, którego historia zasługuje na wysłuchanie”

wstęp wolny

Najnowsze realizacje wideo