Ponad tysiąc gości odwiedziło nowe muzeum – FOTO

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka,Styl życia  |   9 lipca 2024 06:01
Udostępnij

Muzeum Kultury Wilamowskiej (MKW) przyciągnęło blisko tysiąc osób podczas Dni Otwartych, oferując bogaty program atrakcji i warsztatów.

Placówka, choć funkcjonuje już od kilku tygodni, postanowiła uroczyście powitać lokalną społeczność i zaprezentować swoje zbiory oraz program edukacyjny.

„Frekwencja zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Do tysiąca wydanych biletów brakło nam zaledwie siedmiu. Widać więc wyraźnie, że zainteresowanie wilamowską kulturą jest bardzo duże, a Muzeum odpowiada na społeczne potrzeby” – powiedziała Justyna Majerska-Sznajder, dyrektor Muzeum Kultury Wilamowskiej.

Podczas Dni Otwartych odwiedzający mieli okazję zwiedzić wystawę stałą samodzielnie lub z przewodnikiem, posłuchać wykładów o wilamowskich strojach, języku, historii oraz lokalnym zielarstwie. Dla dzieci zorganizowano specjalne zwiedzanie, a także dodatkowe atrakcje, takie jak kolorowanki, wata cukrowa, popcorn, cukierki i lody.

„Każdy otrzymał od nas jakiś drobny upominek: pocztówkę, t-shirt, materiałową torbę lub książkę. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękoma. Ale, co najważniejsze, setki Gości wróciły do domów bogatsze w wiedzę o tradycjach Wilamowic oraz całej gminy” – dodała dyrektor MKW.

Podczas oficjalnego podsumowania projektu budowy Muzeum, które odbyło się 2 lipca, obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, państwowych, partnerzy międzynarodowi oraz naukowcy. Od momentu otwarcia, Muzeum odwiedziło już blisko 1,5 tysiąca gości, zarówno indywidualnych, jak i zorganizowanych grup.

Muzeum Kultury Wilamowskiej funkcjonuje codziennie poza sobotami, a wystawę stałą można zwiedzać w:

– wtorki (od 10 do 15)
– środy (od 11 do 18)
– czwartki (od 11 do 18)
– piątki (od 10 do 15)
– niedziele (od 11 do 15)

Wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny

W pozostałych godzinach muzeum oferuje oprowadzanie grup zorganizowanych oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach lub zwiedzaniem z przewodnikiem proszone są o wcześniejszy kontakt z placówką pod numer telefonu 33 499 90 20.

Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej muzeum – muzeum.wilamowice.pl oraz na profilu placówki na Facebooku