Ponad 100 aktorów w jasełkach salezjańskich – FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja,Kultura i rozrywka  |   29 grudnia 2018 12:29

Ponad 100 aktorów zagrało w jasełkach salezjańskich. Kolejne występy grupy można oglądać w styczniu w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

„Jasełka integrują dzieci, młodzież i dorosłych z Oświęcimia, gminy Oświęcim i okolic. Nasze jasełka są dla dzieci  i tu każdy może spróbować swoich sił. Nasze przedszkole jest szczególnie zaangażowane w organizację tego przedsięwzięcia – jest organizatorem. Od 15 lat organizuję te jasełka przy współpracy z Salezjanami” – informuje Fakty Oświęcim Jolanta Zapała, dyrektorka przedszkola w Zaborzu.

Jola Zapała zajęła się reżyserią, pisaniem tekstów i niektórych piosenek, między innymi „Wigilijny czar”, „Lulaj”  i „Aniołek”. W tym roku powstały również „Dziś Aniołki, przyleciały” oraz „Zagubiona owieczka”. Powstało też kilka nowych podkładów i tekstów między innymi do „Alleluja”.

W roli tańczących aniołków wystąpiły przedszkolaki z Zaborza, dzieci ze szkoły w Grojcu z przygotowały iluminacje z wachlarzami, nie zabrakło też tańca górali.

„Nasza scena to przede wszystkim wychowanie dzieci, uczą się przełamania bariery nieśmiałości. Scena uczy i wychowuje, dlatego nie ma castingu – gra każdy, kto chce spróbować swoich sił. Dzieci czekają na jasełka cały rok i dla nich to wszystko” – mówi Jola Zapała.

W nagrodę wycieczka

Osoby, które zaangażowały się w przedstawienie – jak co roku, pojadą na wycieczkę. To nagroda za ciężką pracę. Chętnych nie brakuje.

„Tradycją do tej pory była wspólnej wycieczka, w zeszłym roku były już trzy autokary, teraz będzie chyba trzeba wynająć pociąg” – śmieją się organizatorzy

Kolejne występy

To nie było jedyne wystąpienie jasełkowe. Kolejny raz można je zobaczyć w sobotę 5 stycznia, w niedzielę 6 stycznia i niedzielę 27 stycznia. Wszystkie występy rozpoczynają się o godzinie 16.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .