Polsko-niemieckie śpiewy dla Basi – FILMY, FOTO

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   12 marca 2019 09:05

Kolejny raz szkoła podstawowa w Zaborzu zagrała dla Basi Warzechy. Tym razem oprócz lokalnych muzyków amatorów wystąpiła niemiecka, rodzinna grupa Hope Alive.

Wydarzenie stało się również okazją do zaprezentowania talentów dzieci i młodzieży. Na scenie stanęli uczniowie szkół podstawowych z Babic, Brzezinki, Rajska, Harmęż, Grojca, Poręby Wielkiej, Włosienicy oraz Zaborza.

Na rozpoczęcie koncertowej części dyrektorzy gminnych, oświatowych placówek zaśpiewali dwa utwory: “Moja i Twoja Nadzieja” zespołu Hey i “Chodź, pomaluj mój świat” grupy 2 plus 1. Później na scenie zaśpiewała młodzież z gminnych szkół.

 

 

“Gorąco dziękuję młodym artystom i ich opiekunom przepięknych aranżacji oraz wykonań znanych przebojów polskiej i światowej piosenki oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia” – powiedział Marek Skrzypecki, dyrektor szkoły podstawowej w Zaborzu – “Są w naszym życiu szczególne chwile radości. Sobota była właśnie taką chwilą.

Na finał wystąpiła folkowa grupa Hope Alive, którą tworzy 30 osób z Niemiec.

“Koncertują w całej Europie. Co rok prezentują nowy repertuar. Muzyka towarzyszyła im od zawsze, stała się wspólną pasją, sposobem na spędzanie czasu razem. Talent muzyczny przekazują w genach. Są zdolni, charyzmatyczni, żywiołowi. Dzielą się ze słuchaczami refleksją, radością i entuzjazmem. Dlatego bardzo się cieszymy, że do nas przyjechali” – cieszą się organizatorzy.

“Występ zespołu Hope Alive stanowił wspaniałe i wzruszające dopełnienie całości. Przedziwnym zrządzeniem losu dramat naszej koleżanki Basi wyzwolił ogromne pokłady dobra” – dodał Marek Skrzypecki.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa