Pokazali świetną grę aktorską – FILM

Redakcja FO  |   Edukacja,Kultura i rozrywka  |   28 stycznia 2019 19:02

To było świetne widowisko. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Zaborzu pokazali grę aktorską podczas jasełek. Na życzenie czytelników eFO publikujemy nagranie z przedstawienia.

Tegoroczne Jasełka przygotowali i wystawili po opieką nauczycieli uczniowie klas szkoły podstawowej i klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. W przedstawieniu brała udział  ćwierć uczniów szkoły, około setka – wliczając aktorów, chór, muzyków oraz obsługę nagłośnienia.

“W związku z postępującym procesem wygaszania gimnazjum  po raz ostatni zaprezentowali się uczniowie klas gimnazjalnych” – informują organizatorzy.

Jasełka to szkolna tradycja

Jasełka, które już na trwałe wpisały się w tradycję szkoły są ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym. Przygotowania rozpoczynają się już od października, by krok po kroku budować całość przedstawienia z grą aktorską, muzyką, wokalistami, chórem, kostiumami, tańcami i dekoracją.

“Wymagają zaangażowania sporej grupy naszych nauczycieli i takiego organizowania prób by w jak najmniejszym stopniu kolidowały one z pozostałymi zajęciami. Każdego roku nasza opowieść o historii sprzed dwóch tysięcy lat jest wyjątkowa, zawsze pojawia się w scenariuszu kilka nowych zaskakujących elementów, które przyciągają uwagę widzów w różnym wieku i wywołują wiele wzruszeń” – opowiada Faktom Oświęcim Marek Skrzypecki, dyrektor szkoły podstawowej w Zaborzu.

Tak też było i tym razem

“Widzowie mieli okazję zobaczyć cały wachlarz umiejętności dzieci od wokalnych i aktorskich , poprzez instrumentalne i taneczne. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż uczniowie bez względu na wiek, pięknie ze sobą współpracują i to działanie daje tak wspaniałe efekty” – dodaje z dumą Marek Skrzypecki.

Sala jak co roku pękała w szwach. Możliwe, że w przyszłości organizatorzy zmienią miejsce kolejnych przedstawień jasełkowych.

“W przeszłości zdarzyła się sytuacja, kiedy przedstawienie zaprezentowaliśmy dwukrotnie, w szkole oraz w domu ludowym w Grojcu. Rodzi to oczywiście określone problemy związane z logistyką. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, zdecyduje zespół” – mówią organizatorzy.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa