Pogoda wróciła na Ekomajówkę – FILM, FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   24 maja 2019 21:16

Dzisiaj po południu, pierwszy raz od kilku dni, w Oświęcimiu zaświeciło słońce. Czyżby oczekiwana przez wszystkich pogoda wróciła na Ekomajówkę?

Jeszcze wczoraj informacje pogodowe z Oświęcimia i stolicy powiatu były bardzo niepokojące. Niektórzy zastanawiali się, czy Ekomajówka dojdzie do skutku. Dzisiaj jednak okazało się, że organizatorzy imprezy, nie tylko przygotowali wiele atrakcji, ale też załatwili słoneczna pogodę.

Klasycznym elementem imprezy są „kwiaty za elektrograty”. Mieszkańcy Oświęcimia, którzy przynieśli do utylizacji niepotrzebny sprzęt elektroniczny, otrzymywali rośliny.

“Przynieśliśmy odkurzacz, dwa czajniki, prodiż, ładowarki, myszki i wiele innych starych urządzeń. Robimy to od trzech lat zyskując przy tym piękne roślinki” – chwalą się Państwo Kasperkiewiczowie, którzy z Ekomajówki do domu przynieśli kilkanaście kwiatów.

 

 

Na stoiskach prezentowały się spółki miejskie i inne proekologiczne organizacje. Nie zabrakło tez urozmaiceń i dla najmłodszych strażników ekologii.

Tradycyjnie już podczas Ekomajówki w Oświęcimiu dzieci i młodzież zostawiały malunki na na wycofanym z ruchu autobusie, podstawionym przez Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu. Ta atrakcja, poza dmuchańcami, cieszyła się największym zainteresowaniem kilku i kilkunastolatków.

Swoje miejsce na żółtym Dabie znalazły także Fakty Oświęcim

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa