Podróże z Ganobisem w Haberfeld Story

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   11 sierpnia 2019 11:55

Mirosław Ganobis, miłośnik historii Oświęcimia zabierze dzisiaj gości w podróż w czasie do dwudziestolecia międzywojennego.

Ważnym akcentem podróży będzie projekcja filmu „Oświęcim Auschwitz na styku dwóch światów”. Podczas niedzielnego popołudnia Mirosław Ganobis opowie historię Parowej Fabryki Wódek i Likierów Jakoba Haberfelda, a także zabierze przybyłych gości na wędrówkę uliczkami Starego Miasta.

„Za każdym razem staram się opowiadać to, co przekazali mi dawni mieszkańcy naszego miasta w wywiadach, które przeprowadzałem z nimi przez wiele lat. Tego nie da się nigdzie przeczytać, to są relacje świadków z tamtych lat. To historie o beztroskim życiu” – mówi Faktom Oświęcim Mirosław Ganobis.

Na rynku Mirek opowie o najważniejszych i ciekawych wydarzeniach miasta. Drugi etap to dom ostatniego Żyda Szymona, z którym Ganobis był zaprzyjaźniony.

„Tam na moment również się zatrzymamy i powiem – kim był, jak żył. Zanim jednak tam dotrzemy przejdziemy przez dawną ulicę żydowską. Po dotarciu do muzeum Haberfelda opowiem jak poznałem rodzinę Haberfelda i dlaczego zacząłem zbierać pamiątki po tej rodzinie” – dodaje Ganobis.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 11 sierpnia o godz. 16 w Jakob Haberfeld Story – muzeum wódki przy ulicy Dąbrowskiego 4 w Oświęcimiu. Wstęp jest bezpłatny.

 

Zobacz również:

Oświęcim – Auschwitz. Na styku dwóch światów – FILM, FOTO

 

Warto odwiedzić Jakob Haberfeld Story – FILM, FOTO

 

Tutaj mieszkała Frania Haberfeld – FILM, FOTO

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa