Podarowanie, czyli nowy klip Janusza Czerwika – FILM

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   14 marca 2020 12:14

Utwór „Podarowanie” Janusza Czerwika doczekał się klipu. Jest jednym z 12 utworów pochodzących z powstającej płyty „Skrzydła marzeń”.

Janusz Czerwik z Doliny Karpia próbuje różnych sposobów ekspresji artystycznej i środków wyrazu by trafić ze swoją twórczością do różnych grup odbiorców. 

„Ta forma to rodzaj eksperymentu, bowiem tekst klasyczny ,poetycki  został zilustrowany muzyką, która wykracza poza ramy muzyki z krainy łagodności” – mówi Faktom Oświęcim Czerwik.

„Teledysk poprzez swoją formę nabrał również takiego patriotycznego charakteru w moim odczuciu ponieważ pomnik Adama Mickiewicza pojawia się w kadrach. Klip to początek upubliczniania mojej twórczości w takiej formie właśnie” – dodaje Janusz Czerwik.

Realizator Media Finger zapowiada następne.

Posłuchajcie:

 

 

Janusz “Zatorczyk” Czerwik

Urodził się 18 maja 1968 roku w Zatorze. Jego debiutem, jest wiersz „Zima”, opublikowany na łamach miesięcznika Życie Zatora w styczniu 1993 roku. Janusz, nie tylko w tym miesięczniku publikował swoje twórcze dzieła , były to również publikacje w „Echo Wadowic” , „Ziemia Krzeszowicka”, „Teraz My”, jak także w miesięczniku kulturalnym „Własnym głosem w Warszawie”.

Jego poezje można również znaleźć na stronach internetowych , jest też autorem licznych artykułów o tematyce społeczno-kulturalnej publikowanych swego czasu w prasie lokalnej „ Życie Zatora”.

Posiada spory dorobek artystyczny, zarówno poetycki jak i wokalny

Oprócz tomików poezji był wspolautorem almanachów literackich. Wystąpił też między innymi w programach Szansa na Sukces, Mam talent, czy X Faktor.

Do wielu innych osiągnięć artysty należy dodać również udział w zabrzańskim wernisażu sztuki “Zadośćuczynienie”. Jest finalistą festiwalu w Ciechocinku “Gwiazdy tamtych lat” Katarzyny Goertner z piosenkami Violetty Villas, na zaproszenie organizatorów brał udział  w krakowskiej “Nocy Poetów” 2016 roku.

Zatorczyk uczestniczył też w ursynowskiej  imprezie pod hasłem Uczta w Warszawie, jest finalistą konkursu  piosenki poetyckiej “Natchnieni Bieszczadem” w Cisnej. Podczas wydarzeń prezentuje przede wszystkim własny repertuar. 

Jest autorem tekstów piosenek, które wykonuje

Powstają we współpracy z muzykiem Piotrem Gawronem, redaktorem radia Niezależnych Artystów. Jest także jurorem międzynarodowego festiwalu piosenki “Rytm” w Gliwicach.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa