Pobiegli, by zebrać pieniądze na wózek dla Emilki – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty mocno sportowe,Kultura i rozrywka,Styl życia  |   10 grudnia 2019 10:44

Kęczanie pobiegli dla Emilki, która potrzebuje specjalny wózek o wartości 16 tysięcy złotych. Biegacze zebrali już połowę kwoty.

Wiele wspaniałych serc zabiło i wzięło udział w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowym dla Emilki. Dzięki rozgrzewce przygotowanej przez Basię i jej podopieczne, nikt nie odczuł dystansu jaki był do pokonania. Harcerze zadbali o oznaczenie trasy i z uśmiechem wręczali pyszne babeczki.

„Zebraliśmy 8200 złotych. Jest to piękna kwota, ale jeszcze trochę brakuje do wózka, więc zachęcamy do wpłaty datków na ten cel. Będziemy bardzo wdzięczni. Pomóżmy Emilce spełnić jej marzenie” – apelują organizatorzy.

Emilka to urocza 11-letnia dziewczynka, która urodziła się w zamartwicy, ma porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę pourazową lekoodporną. Jest dzieckiem leżącym, nie mówi, próbuje korzystać z komunikacji niewerbalnej. Emilka oprócz rodziców ma trójkę rodzeństwa, którzy starają się ją wspierać na każdym kroku.

 

 

Brakuje 7800 złotych

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Krzyż Dziecka na numer konta 48 8134 0002 0000 8006 2000 0010 z dopiskiem “na wózek dla Emilki”.

Organizatorem kolejnej już akcji Pomaganie przez bieganie była grupa biegowa Kęckie Harpagany wraz z 14. Gromadą Zuchową Małe Harpagany oraz Fundacją Krzyż Dziecka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa