Piękno zapamiętane. Wernisaż wystawy Kai Dudek

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   16 maja 2018

Dom Kultury w Kętach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Kai Dudek. Wernisaż wystawy „Piękno zapamiętane” rozpocznie się 18 maja o godzinie 18.

Kaja Dudek

Z wykształcenia mgr filologii polskiej, z pasji – artystka. Inspiracje czerpie z otaczającego świata. Kocha kwiaty i drzewa, które są najczęściej spotykanymi motywami w jej twórczości. Jej wielka fascynacja witrażami zrodziła obrazy witrażowe. Wszystko to stara się przedstawić w niekonwencjonalny sposób wykorzystując tkaninę i skórę. Realizuje tylko własne pomysły, których nigdy nie powiela. Każda praca jest unikatowa.

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Kętach, Krakowie, Kozach, Bielsku-Białej, Hałcnowie, Mikuszowicach, i we Włoszech. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w USA, Australii, Francji, Anglii, Austrii, Holandii, Niemczech, Włoszech i Węgrzech.

Bierze czynny udział w życiu kulturalnym swojego środowiska. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Małopolski Zachodniej Pasja oraz Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Krakowie.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa