Pięć lat Kina dla Seniorów z Czarnym mercedesem – FILM, FOTO

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   17 października 2019 09:19

Powstało pięć lat temu i od razu wkradło się w łaski widzów z bardziej odległych roczników. Kino dla Seniorów w Planet Cinema świętowało jubileusz.

Cykl wymyślony przez Magdalenę Etmańską, wicedyrektorkę kina, to nie tylko dobry film dobrej cenie i w doborowy towarzystwie. Zanim osiem seniorzy wejdą na salę kinową, mają okazję spotkać się przy ciastku i kawie lub herbacie, gdzie mogą podyskutować lub najzwyczajniej poplotkować.

Z okazji piątych urodzin dla bywalców Kina dla Seniorów, a było ich prawie dwustu, czekało więcej nagród niż zwykle. Na sali kinowej pojawiła się też jaskółka. Tej wizyty jednak organizatorzy nie planowali.

„Nieproszonego gości z pomocą jednego z widzów udało się schwytać i wypuścić na wolność” – mówi Magdalena Etmańska, zastępca dyrektora kina Planet Cinema.

Urodzinowym filmem był natomiast „Czarny mercedes” według scenariusza i w reżyserii Janusza Majewskiego. To trzymający w napięciu kryminał, którego akcja toczy się w 1943 roku w okupowanej przez Niemców Warszawie. 

Nie ma w nim efektów specjalnych, pościgów i dynamicznej kamery. Ten film z pewnością warto obejrzeć, także poza Kinem dla Seniorów, które zaczęło właśnie szósty rok swojej działalności.

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa