Paweł Domagała zawita do Oświęcimia – FILM

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   19 lutego 2020 07:41

Tydzień przed wydaniem płyty „Wracaj” Paweł Domagała z zespołem ruszy w trasę koncertową promującą nowy krążek. Odwiedzi również Oświęcim.

Gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie.

Na początku było marzenie – nagrać płytę

We współpracy z Łukaszem Borowieckim Paweł Domagała wydał album „Opowiem Ci o mnie”. Autorem tekstów i muzyki jest Paweł, zaś o brzmienie i aranżacje zadbał Łukasz (jest on również współautorem muzyki). Nie trzeba było długo czekać, by album okrył się podwójnym złotem. Single – “Jestem tego wart” i  “Gdybyś była” w YouTube mają już około 14 milionów odtworzeń. “Opowiem Ci o mnie” towarzyszyła trasa koncertowa, a na życzenie publiczności odbyło się drugie tournee.

Piosenka „Weź nie pytaj” ma juz na koncie ponad 114 milionów odsłon

 

 

„Nowa płyta będzie wielkim powrotem do wszystkiego, co jest warte powrotu. Do pierwszych dojrzałych uczuć, do młodzieńczej, bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem. Do stanu, kiedy mamy poczucie, że świat stoi przed nami otworem i jeśli tylko się postaramy, spełnimy najważniejsze marzenia” – mówi Paweł Domagała.

„To też powrót do prostoty, do muzycznych pomysłów sprzed lat i sporo folku” – dodaje Łukasz Borowiecki, współautor muzyki i producent płyty.

Poza utworami z „Wracaj” nie zabraknie też piosenek z płyt „1984” i „Opowiem Ci o mnie”.

„Postaramy się, by każdy koncert był inny. Pokombinujemy z aranżacjami i będzie sporo improwizacji” – obiecuje Paweł.

Bilety w cenie 110 złotych są do nabycia na biletyna.pl

 

Fot. FB / Paweł Domagała

 

WRACAJ TOUR 2020:

12.11 Radom – ROK
13.11 Kielce – KCK
14.11 Sosnowiec – Klub Kiepury
15.11 Oświęcim – OCK, bilety na biletyna.pl
20.11 Warszawa – Palladium
21.11 Warszawa – Palladium
25.11 Kraków – Studio
26.11 Kraków – Studio
28.11 Opole – CWK
29.11 Łódź – Wytwórnia
4.12 Częstochowa – Filharmonia
5.12 Wrocław – Impart
6.12 Zabrze – DMiT
9.12 Lublin – CSK
10.12 Lublin – CSK
11.12 Chełm – ChDK
12.12 Rzeszów – Filharmonia

Oficjalna premiera nowej płyty odbędzie się 20 listopada 2020 roku, jednak dla osób, które zamówią ją wcześniej, czekają wyjątkowe dodatki. Wśród nich między innymi akustyczny koncert na żywo, film dokumentalny o zespole.

Strona, na której można zamówić płytę w przedsprzedaży sklep.paweldomagala.pl

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa