Pamięć i tożsamość – koncert nawiązujący do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   14 maja 2021 06:20

W niedzielę 6 czerwca o godz. 17w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert nawiązujący do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.


To wyjątkowy w swojej atmosferze i wymowie koncert łączący muzykę (między innymi Jana Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda, Antonio Vivaldiego, Césara Francka) z poezją, między innymi Karola Wojtyły i ks. Jana Twardowskiego.

Poezja i muzyka pięknie dopełniają się wzajemnie tworząc niepowtarzalne misterium, które do głębi porusza każde serce.

„Muzykę jak i wiersze cechuje prostota formy, subtelność i elegancja, które przekazują istotę programu utrzymanego w spokojnym i refleksyjnym nastroju” – zachęca do udziału Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Tematem przewodnim koncertu są istotne, chronologicznie następujące po sobie, wybrane punkty zwrotne i hasła w pontyfikacie św. Jana Pawła II – Od „Habemus Papam”, poprzez „Totuus TUUS”, 13 maja 1981 roku, „Miłość i odpowiedzialność”, „Pamięć i tożsamość”, po tęsknotę za Polską.

Wykonawcy:
Katarzyna Guran – sopran
Joanna Błażej-Łukasik – fortepian
Marta Rychlik-Stanula – skrzypce
Paweł Łukasik – altówka
Artur Łukasik – kontrabas

Bezpłatne wejściówki na seans będą dostępne w kasie OCK od 24 maja.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .