Orszak Trzech Króli we Włosienicy – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   7 stycznia 2020 17:41

Orszak parafian z Włosienicy, Dworów Drugich, Monowic i Stawów Monowskich przemaszerował 6 stycznia z placu przy remizie do kościoła.

Orszak we Włosienicy był jednym z około dziewięciuset zorganizowanych w Polsce. W sumie wzięło w nich udział około 1,3 miliona wiernych.

Sprzed bożonarodzeniowej szopki ustawionej przez miejscowe organizacje na plenerowej scenie orszak wyruszył do kościoła. W świątyni ksiądz proboszcz Rafał Jończy zaprosił wiernych do połamania się opłatkiem i składania noworocznych życzeń.

Kolędowanie rozpoczęli uczniowie szkoły we Włosienicy

Ola i Wojciech zaśpiewali „Pastorałkę od serca do ucha”, a Klaudia „Przekażmy sobie znak pokoju”. Podczas występu „Dworzanek” została przeprowadzona zbiórka publiczna pod hasłem „Podaruj dzieciom wakacje” na rzecz letniego wypoczynku najmłodszych z ubogich rodzin. Z kolei dzielnicę Monowice reprezentował zespół „Bratkowie”.

Zwieńczeniem obchodów święta Objawienia Pańskiego były „Jasełka ochotnickie”. Młodzi aktorzy z Dziecięcego Teatru Muzycznego „Hejo” z Ochotnicy Górnej wcielili się w postacie ewangelicznej historii. Rolę chóru podjęły „Włosianeczki” i Klub Seniora „Wiecznie Młodzi” z Ochotnicy. Przedstawienie okazało się jednocześnie improwizowanym eksperymentem i źródłem wzruszeń dla zgromadzonych w kościele widzów.

Orszak trzech króli przeszedł przez Włosienicę piaty raz

„Tradycyjnie korzystaliśmy ze śpiewników i symbolicznych koron Fundacji Orszak Trzech Króli. Podczas naszych ulicznych jasełek rozprowadzamy też gazetę „Pomagamy Misjom”. A upominki dla uczestników koncertu ufundowali miejscowi sponsorzy” – mówi Stanisław Krzemień, koordynator uroczystości.

 

Zobacz również:

Orszak Terzech Króli w Witkowicach – FOTO

Orszak Trzech Króli w Oświęcimiu – FILM

Kolędowali z zespołem Małe Kęty – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .