Orszak Terzech Króli w Witkowicach – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   7 stycznia 2020 09:30

Piąty raz ulicami Witkowic przeszedł Orszak Trzech Króli. To był barwny korowód śpiewający kolędy, z flagami i koronach na głowach.

Kolorowy orszak prowadziła koza Barbara wraz ze swoim opiekunem Bartkiem, za którą podążali Trzej Królowie w towarzystwie aniołków, by złożyć pokłon Bożej Dziecinie. Na scenie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, w specjalnie zbudowanej na tę okazję szopce, Maryja tuliła zziębnięte dzieciątko, a Józef wypatrywał nadchodzących w królewskim orszaku wędrowców.

Po dotarciu na miejsce Mędrcy oddali pokłon Świętej Rodzinie oraz złożyli przyniesione dary: złoto, atrybut królewski, kadzidło, symbol boskiej chwały oraz mirrę, znak cierpienia. Świętowanie zakończyło wspólne kolędowanie przy szopce z kubkiem gorącej herbaty i pysznym domowym ciastem, przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Witkowicach.

 

 

Zobacz również:

Orszak Trzech Króli w Oświęcimiu – FILM

Orszak Trzech Króli. Skąd wzięła się ta tradycja? – FILM

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa