Orszak Terzech Króli w Witkowicach – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   7 stycznia 2020 09:30

Piąty raz ulicami Witkowic przeszedł Orszak Trzech Króli. To był barwny korowód śpiewający kolędy, z flagami i koronach na głowach.

Kolorowy orszak prowadziła koza Barbara wraz ze swoim opiekunem Bartkiem, za którą podążali Trzej Królowie w towarzystwie aniołków, by złożyć pokłon Bożej Dziecinie. Na scenie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, w specjalnie zbudowanej na tę okazję szopce, Maryja tuliła zziębnięte dzieciątko, a Józef wypatrywał nadchodzących w królewskim orszaku wędrowców.

Po dotarciu na miejsce Mędrcy oddali pokłon Świętej Rodzinie oraz złożyli przyniesione dary: złoto, atrybut królewski, kadzidło, symbol boskiej chwały oraz mirrę, znak cierpienia. Świętowanie zakończyło wspólne kolędowanie przy szopce z kubkiem gorącej herbaty i pysznym domowym ciastem, przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Witkowicach.

 

 

Zobacz również:

Orszak Trzech Króli w Oświęcimiu – FILM

Orszak Trzech Króli. Skąd wzięła się ta tradycja? – FILM

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .