Odwiedzając Café Bergson wspierasz lokalne firmy

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Turystyka  |   12 czerwca 2020 12:51

Od ponad dwóch miesięcy przedsiębiorcy z Oświęcimia i okolic zmagają się z wieloma trudnościami związanymi z pandemią koronawirusa.

Stąd tak ważne, aby podczas zakupów wybierać produkty pochodzące przede wszystkim od lokalnych firm i producentów. Ta misja przyświeca kawiarni Café Bergson od początku jej działalności.

„Odwiedzając Café Bergson nasi goście wspierają nie tylko działalność naszej fundacji edukacyjnej, która każdego roku organizuje dziesiątki warsztatów, spotkań i koncertów, z których chętnie korzystają mieszkańcy Oświęcimia. To także realne wsparcie dla dziesiątek osób z naszego miasta i okolic, które zaopatrują kawiarnię w swoje produkty. Ciasto piecze dla nas bowiem cukiernik z pobliskiego Bierunia, kawę wypala mała palarnia kawy spod Bielska-Białej, w piwo zaopatrujemy się w małym rodzinnym browarze w Zarzeczu nieopodal Żywca, a w wino produkowane z polskich owoców, u producenta z Zakopanego. Tym samym wspólnie z naszymi gośćmi wspieramy małe, często rodzinne firmy, a nie największe konsorcja” – tłumaczy Tomasz Kuncewicz z Café Bergson.

Dodał, zespół kawiarni znajdującej się przy placu Skarbka kupuje na oświęcimskim targowisku, a sadzonki kwiatów i ziół u lokalnych ogrodników. Takie działanie to nie tylko pomoc okazane przedsiębiorcom, ale też działanie z troską o naszej naturze. Przyczynia się bowiem do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i ograniczania śladu węglowego.

Zespół Café Bergson do zakupów od małych, lokalnych firm zachęca swoich gości także na inne sposoby. Dlatego w kawiarni znalazły się specjalne plakaty akcji “Wspieraj lokalne polskie firmy”.

Na Facebooku powstało wydarzenie “Wspieram lokalsów! W długi weekend idę do Bergsona!”, na którym będą przedstawiane sylwetki osób zaopatrujących oświęcimską kawiarnię w pyszną kawę, ciasto i napoje.
„Lista polskich producentów, z którymi współpracuje Café Bergson jest naprawdę imponująca. Wśród nich można znaleźć wiele lokalnych firm z Małopolski i Śląska, a także z innych zakątków naszego pięknego kraju” – dodaje Kuncewicz.

Obiecaliśmy, że napiszemy Wam nieco więcej o Panu Babeczce! 🤩 Kto się kryje za tym kryptonimem? To Tomek Latocha z "Bieruńskich Babeczek", gdzie tworzone są przepyszne babeczki… i nie tylko! Poza babeczkami cukiernicy z Bierunia tworzą też przepyszne ciasta, które trafiają do Bergsona, a potem do… Waszych brzuchów! 😋Wszystkie słodkości tworzone są od podstaw ze świeżych, pysznych i zdrowych produktów. A teraz zobaczcie, jak wygląda tworzenie tych cudownych słodkości! 🧡 #wspieramylokalnefirmy

Opublikowany przez Cafe Bergson Czwartek, 11 czerwca 2020

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa