Odessa dla romantyków

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   21 stycznia 2021 18:04

W czwartek 28 stycznia Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie zaprasza na spotkanie online z Borysem Tynką, który opowie o Odessie.

Borys będzie opowiadał o Odessie na podstawie dzieł literackich, które w niej powstały i które istnieją w polskim przekładzie. Mamy na myśli takich autorów związanych z Odessą jak m.in.: Aleksander Puszkin, Józef Ignacy Kraszewski, Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Ilja Ilf, Jewgienij Pietrow, Izaak Babel, Walentin Katajew, Konstantin Paustowski, Iwan Bunin, Aleksander Kozaczyński, Anna Achmatowa, Iwan Franko, Łesia Ukrainka, Maksym Gorki, Aleksander Grin, Wiera Inber, Mikołaj Gogol, Anton Czechow, Szołem Alejchem, Lew Sławin, Władimir Majakowski, Władimir Żabotyński, Korniej Czukowski czy też Jurij Olesza.

„W październiku 2019 roku Odessa została wpisana na listę Miast Literatury UNESCO, co może dodatkowo zainteresować naszych czytelników. Zapraszamy o godzinie 18″ – informują organizatorzy.

Link będzie dostępny na stronie gbprzeciszow.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .