od-Jazz-dowo, czyli koncert kwintetu jazzowego New Bone

Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka  |   7 kwietnia 2019 09:02

W sobotę 27 kwietnia o godzinie 19 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbędzie się koncert kwintetu jazzowego New Bone.

Zespół zaprezentuje muzykę jazzową… jakiej jeszcze nie słyszeliście “od-Jazz-dowo”.

New Bone

To kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi i najnowszą “od-Jazz-dowo” z muzyką Jerzego Chruścińskiego) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały si® takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju.

New Bone tworzą:

Tomasz Kudyk – trąbka, fluegelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Formacja zaprezentowała się podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu Polskich Gwiazd Światowego Jazzu w Moskwie w 2013 roku oraz Międzynarodowego Delhi Jazz Festival również w 2013 roku. Zespół był jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 roku oraz brał dział w festiwalu Art Jazz Cooperation na Ukrainie w 2015 roku. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze.

Bilety w cenie 10 złotych sa do nabycia w Osiedlowym Domu Kultury Zasole i on-line przez system sprzedaży biletów Oświęcimskiego Centrum Kultury.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa