O ludziach nauki przy armacie

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   13 czerwca 2018

We wtorek 19 czerwca w kęckim muzeum odbędzie się kolejne spotkanie przy armacie. Opowiadać będzie Marta Tylza-Janosz.

Tym razem Marta Tylza-Janosz, dyrektor muzeum opowie o zapomnianych, choć niezwykłych postaciach z Kęt, ludziach nauki. Początek prelekcji o godzinie 17 w sali wystaw czasowych w kamienicy Rynek 16.

“Podczas spotkania przedstawieni zostaną pionierzy wielu dziedzin polskiej nauki, pochodzący z Kęt” – mówi Marta Tylza-Janosz, Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach – “Zapomniani dzisiaj przez rodaków, zasługują na przypomnienie ich życia i wkładu w rozwój cywilizacyjny kraju”.

“Barwna prezentacja ukaże panteon osób, które w znaczny sposób przyczyniły się do unikalnej działalności i ponadczasowych odkryć, bez których nie znalibyśmy np. ogólnej narkozy podczas operacji, zdrowych roślin, kozic i świstaków, tomografii komputerowej, czy historii staropolskiej sztuki wojennej. Zagmatwane losy i przezwyciężanie różnorodnych przeszkód stanowią wspaniały przykład pracy nad sobą” – dodaje.

Pokazują przy tym, że nie tylko św. Jan Kanty powinien rozsławiać miasto nad Sołą.

Wstęp jest bezpłatny.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa