Na Skrzydłach do sztuki – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   20 stycznia 2020 06:16

Galeria Na Skrzydłach w Domu Kultury w Przeciszowie jest już dostępna dla mieszkańców gminy. Pierwszą wystawę ma tam Katarzyna Kudełka.

Galeria Na Skrzydłach to miejsce spotkań artystów polskich i zagranicznych, których prace będą mogli oglądać mieszkańcy gminy Przeciszów. Pierwsza wystawa, którą będzie można zobaczyć, to prace Katarzyny Kudełki z Nowego Tomyśla. Na wernisaż przybyło kilkadziesiąt osób wrażliwych na piękno i kulturę.

Spotkanie umilił występ zespołu śpiewaczego Same Swoje.

 

 

„Utworzenie galerii to forma uwrażliwienia mieszkańców poprzez sztukę, jej prezentację w Domu Kultury w Przeciszowie. Jest spełnieniem Marzen nie tylko moich, ale też innych osób z gminy Przeciszów” – informuje serwis Fakty Oświęcim Łukasz Fuczek, kierownik Domu Kultury w Przeciszowie.

Katarzyna Kudełka twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo  w tematyce m.in. aktu, pejzażu, martwej natury.

Nazwę galerii „Na Skrzydłach” wymyśliła Ula Daczyńska, mieszkanka Przeciszowa. Podczas oficjalnego otwarcia galerii otrzymała  specjalne podziękowania od wójta gminy i kierownika domu kultury.

  

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa