My|Wy – spektakl w wykonaniu Krakowskiego Teatru Tańca

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   13 września 2019 06:41

W poniedziałek 23 września o godz. 19 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach VII Tygla Teatralnego, spektakl w wykonaniu Krakowskiego Teatru Tańca – “My|Wy”.

Najnowszy spektakl Krakowskiego Teatru Tańca wyrasta z inspiracji polską techniką tańca współczesnego, spajającą polską tradycję ludową i przetwarzającą ją w specyficzny kod ruchowy.

Polska technika tańca współczesnego odzwierciedla polską mentalność, cechy psychofizyczne, historię i położenie geopolityczne. Wszystkie te elementy odnaleźć można w sposobie wykonywania ruchu, w artykulacji, w sposobie łączenia fraz i sekwencji w związki znaczeniowe” – informuje Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury.

„Istota polskiej techniki tańca współczesnego tkwi głęboko w podłożu, na którym wyrósł folklor różnych regionów Polski – Podhala, Sądecczyzny, ziemi lubelskiej, czy Kurpiów. W spektaklu, osadzonym w aktualnym kontekście społeczno-politycznym, wykorzystywane są tradycyjne pieśni ludowe, wykonywane częściowo na żywo. Ludowe inspiracje zarówno w warstwie muzycznej, jak i ruchowej przetworzone są we współczesną formę teatru tańca” – twierdzi jej twórca Jacek Łumiński.

Gęstniejące w ostatnim czasie nastroje społeczne posłużyły za punkt wyjścia do zastanawiania się nad specyfiką polskiej wspólnotowości. Twórcy spektaklu zadają pytania gdzie przebiega granica pomiędzy “za” i “przeciw”, czy “tak” i “nie”. To jedyne możliwe odpowiedzi na pytania/problemy stawiane przez lokalną i europejską rzeczywistość?

Spektakl dla widzów powyżej 15. roku życia

My|Wy

koncepcja i dramaturgia, reżyseria: Eryk Makohon
muzyka: Michał Paduch
śpiew: Paulina Dziuba
scenografia, światło: Eryk Makohon
występują: Paulina Dziuba, Monika Godek, Jakub Kruczek, Paweł Łyskawa, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Katarzyna Węglowska- Jamroz, Katarzyna Żminkowska-Szymańska
współpraca: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
premiera: 16 grudnia 2017, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
czas: 55 minut

Wstęp za zaproszeniami – zaproszenia do odbioru w OCK od 9 września

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa