Muzyczno-sportowe otwarcie Jackowego Grania – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Fakty mocno sportowe,Kultura i rozrywka  |   16 sierpnia 2024 10:38
Udostępnij

Pierwszy dzień XVII Małopolskiego Festiwalu Jackowe Granie w Oświęcimiu upłynął pod znakiem biegania, muzyki, zabawy i integracji.

Jackowe Granie

Od lat stanowi integralną część obchodów Święta Patrona Miasta, św. Jana Bosko, przyciągnęło tłumy mieszkańców i gości.

Głównym punktem pierwszego dnia festiwalu był XII Patronalny Bieg „Biegać jest Bosko”, który zgromadził kilkaset amatorów biegania w różnym wieku.

Wydarzenie, zorganizowane przez oświęcimską „Zadyszkę”, rozpoczęło się o godzinie 16 na placu św. Jana Bosko. Wcześniej, na boisku trawiastym do biegów przystąpili najmłodsi miłośnicy biegania. 

 


Emocje sportowe towarzyszyły uczestnikom przez cały czas, a po zakończeniu biegu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród na scenie na placu św. Jacka.

Popołudnie obfitowało w atrakcje dla najmłodszych

Zabawy na placu św. Jacka, prowadzone przez pana Humorka, zgromadziły liczne rodziny, a bieg dla dzieci na boisku trawiastym wywołał wiele radości. Rodziny mogły także wziąć udział w Rodzinnej Grze Miejskiej, która rozpoczęła się tuż po zakończeniu biegów.

Wieczorem uczestnicy festiwalu mieli okazję wziąć udział w tańcach integracyjnych, które zgromadziły zarówno młodszych, jak i starszych miłośników wspólnej zabawy. Pierwszy dzień festiwalu zwieńczył nastrojowy koncert zespołu Albo i Nie, który przeniósł publiczność w krainę poezji śpiewanej, pełnej humoru i pozytywnych emocji.

Zapraszamy na kolejne dni festiwalu

To jednak dopiero początek atrakcji. Przed nami jeszcze dwa dni pełne wydarzeń, które z pewnością umilą czas mieszkańcom Oświęcimia i gościom.

Piątek, 16 sierpnia

– godz. 18 – msza św. (sanktuarium)
– godz 19 – tańce Integracyjne (plac św. Jacka)
– godz. 20 – koncert zespołu Małe TGD (plac św. Jacka)

Małe TGD to zespół dziecięcy, który zyskał uznanie dzięki nowoczesnemu podejściu do muzyki z chrześcijańskim przesłaniem. Ich koncert to świetna okazja, by zobaczyć, jak dzieci mogą śpiewać o ważnych sprawach w sposób lekki i przyjemny.

Sobota, 17 sierpnia

– godz. 15 – Rodzinna Gra Miejska (rozpoczęcie na placu św. Jacka)
– godz. 19 – rozdanie nagród za Grę Miejską (plac św. Jacka)
– godz. – koncert zespołu Pogwizdani (plac św. Jacka)

Zespół Pogwizdani to grupa przyjaciół, którzy swoją pasją do muzyki i folku rozkręcają każdą imprezę. Ich koncert będzie pełen niespodzianek i humoru, a repertuar, łączący tradycję z nowoczesnością, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim obecnym.

Organizatorzy zachęcają do udziału w festiwalu, który jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania, integracji i aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. 

„Do zobaczenia na placu św. Jacka” – zachęcaja do uczestnictwa organizatorzy.

 

 

Najnowsze realizacje wideo