Muzycy i poeci gościli na zatorszczyznie – FOTO

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   8 lipca 2021 11:57

Schronisko młodzieżowe w Grodzisku na zatorszczyznie stało się przystanią dla ludzi sztuki. 

Było to spotkanie, które swoją historią sięga na warszawski Ursynów gdzie odbyła się pierwszy raz impreza pod nazwą „Uczta” czyli Ursynowski Czas z Twórczością Amatorską. 

Matką chrzestną tego przedsięwzięcia jest Janina Próchniewska, poetka z Ursynowa, znana i uznana w kręgach twórców nieprofesjonalnych. 

„Wspólnie zdecydowaliśmy, aby w tym roku była to uczta wędrowna, zatem mamy siódmą, ale pierwszą wędrowną” – wyjaśnia Janusz Czerwik, organizator spotkania.

 

 

Artyści spragnieni kontaktów, odosobnieni przez pandemię w końcu mogli się spotkać, zaprezentować swoją twórczość i dać upust swoim emocjom. 

Muzycznie wydarzenie uświetniał piosenkarz z Wrocławia Paweł Wenderski, piosenkarz z Warki Dariusz Rączka i zespół z okolic Pszczyny „ToNaBis”. 

Wykład na temat roli muzyki w poezji wygłosił Tomasz Kozieł pedagog, specjalista do spraw kompozycji. Uczestnicy tego artystycznego wydarzenia mieli okazję zwiedzić galerię malarstwa i rzeźby i zbiorów historycznych Zatora, która jest jednocześnie siedzibą Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .