Muzeum zaprasza na wyjątkowe warsztaty

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   18 listopada 2021 11:22

W listopadzie i grudniu dzieci i młodzież będą mogły skorzystać ze specjalnej oferty warsztatów kęckiego muzeum.

Bedą to zajęcia andrzejkowe i bożonarodzeniowe – w tych drugich do wyboru aż trzy rodzaje zajęć. Będą także warsztaty „Jak poznać świętego po atrybucie jego” nawiązujące do trwającej wystawy „Sacrum w muzeum”…

Warsztaty Andrzejkowe

W drugiej połowie listopada i na początku grudnia będzie można u nas powróżyć wedle starodawnych zwyczajów, dowiedzieć się, jak obchodzono Andrzejki i Katarzynki, poznać przyczyny popularności tych świąt oraz spróbować samemu odczytać tajemnicze figury z wosku. Zapraszamy na warsztaty andrzejkowe.

Warsztaty andrzejkowe (dla każdej grupy wiekowej)

Czas trwania zajęć: 60 min. Koszt: 4 zł/os.

Warsztaty Bożonarodzeniowe

Muzeum zaprasza przedszkola oraz uczniów z klas I-VI do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych. Organizowane niemal co roku zajęcia cieszą się olbrzymią popularnością.

Uczestnicy zajęć poznają tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz ich korzenie. W części warsztatowej spróbują swoich sił w malowaniu na szkle, tworzeniu lampionów lub kartek świątecznych.

Warsztaty: malowanie na szkle / lampiony / kartki świąteczne
(dla przedszkoli i klas I-VI SP)

Czas trwania zajęć: 60-90 min. Koszt: 4 zł/os.

Warsztaty: jak poznać świętego po atrybucie jego?

Warsztaty prowadzone na wystawie „Sacrum w muzeum. Konserwacja dzieł sztuki sakralnej ze zbiorów sztuki współczesnej”. Skąd wiadomo, jaki święty znajduje się na obrazie lub rzeźbie? Po czym ich rozpoznać? Podczas lekcji dzieci poznają życiorysy wybranych świętych, oraz dowiedzą się w jaki sposób ich rozpoznawać. W części warsztatowej uczestnicy, na bazie zdobytej wiedzy, będą przedstawiać sceny z życia wybranego świętego metodą pantomimy lub wykonają portret wybranego przez siebie świętego.

Warsztaty dla każdej grupy wiekowej

Czas trwania zajęć: 60 min. Koszt: 4 zł/os.

 

 

Zobacz również:

„Sacrum w muzeum…” Otwarcie wystawy i prelekcja zachęciły do dyskusji – FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .