Moto-Mikołaje z paczkami na czterech kołach – FOTO

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   11 grudnia 2019 18:54

W tym roku akcja Moto-Mikołaje z Free postawiła wysoko poprzeczkę. Motocykliści przesiedli się do samochodów, by rozwieźć świąteczne paczki.

Korowód Mikołajów przejechało z podarkami przez oświęcimski szpital, dom seniora w Wilamowicach, a także domy dziecka w Pszczynie i Rajsku.

„Warunki atmosferyczne czyli marznący deszcz zmusił nas do odstawienia motocykli. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.Wiedzieliśmy że nie możemy zawieść osób, które na nas czekały dlatego postanowiliśmy, że wyruszymy w drogę samochodami” –  mówi Sławek Pyda, prezes stowarzyszenia Free Oświęcim.

Tak przemierzali mikołajową trasę rozdając uśmiechy i prezenty. Gdy tylko warunki pogodowe zaczęły sprzyjać, to bez zastanowienia Mikołaje przesiadły się na swoje dwukołowe renifery, by dokończyć trasę zgodnie z tradycją. 

„Dziękujemy wszystkim za miłe i ciepłe przyjecie. Za każdym razem, gdzie się pojawiamy – pojawia się z nami uśmiech i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze. Dziękujemy szkołom, instytucjom oraz osobom prywatnym, dzięki którym mogliśmy zrobić piękne i bardzo duże paczki” – mówią członkowie stowarzyszenia Free Oświęcim.

Mikołajkowa akcja to już tradycja w stowarzyszeniu Free Oświecim – motocykliści z pasją. Ich domeną jest pomoc potrzebującym i pokazanie innym, że dwukołowy to nie są „dawcy nerek”. Niewątpliwie – udaje im się to.

„Dziękuje wszystkim, którzy mimo tak wielkich trudności przyjechali i wyruszyli w mikołajową trasę. Fajnie jest mieć poczucie że są dookoła osoby, na które naprawdę można liczyć” – dodaje Sławek Pyda.

 

 

 

Zobacz również:

Finał naszej corocznej akcji MOTO-Mikołaje z FREE już jutro,oczywiście serdecznie zapraszamy a teraz chcielibyśmy…

Opublikowany przez FREE-Oświęcim motocykliści z pasją Piątek, 6 grudnia 2019

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa