Michał Rusinek w grojeckiej sołtysówce

0 Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   14 września 2018

Michał Rusinek, były sekretarz Wisławy Szymborskiej zawita ponownie do powiatu oświęcimskiego. Tym razem 21 września o godzinie 17 pojawi się w Grojcu.

Michał Rusinek był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.

 

“Kiedy podróżowaliśmy z panią Wisławą Szymborską po świecie, głównie po Europie, pisałem dzienniki. Potem dawałem jej to do przeczytania, a ona, patrząc na nie z udawaną odrazą, mówiła: „Pan pisze tylko o tym, co myśmy jedli, nic pan nie pisze o żadnych zabytkach”. To prawda, że absolutnie uwielbiam jeść i gadać o jedzeniu, nie lubię natomiast gotować, nie potrafię i bronię się przed tym z powodów ideologicznych – podejrzewam, że gdybym coś umiał przyrządzić, to by mi już tak nie smakowało – mówi o sobie Rusinek na michalrusinek.pl.

Wstęp jest bezpłatny.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa