MCC skutecznie walczy z koronawirusem – FILM

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   2 maja 2020 13:00

Zespół Max Corner Crew powstał 21 grudnia 2012 roku. W szóstą rocznicę powstania grupy światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu – Elektrofonika.

Muzyka z tego albumu jest połączeniem hip-hopu, electro i gitarowych riffów. „Elektrofonika” spotkała się z ciepłym przyjęciem słuchaczy.

Zespół wywodzi się z Andrychowa, gdzie przed laty rozpoczął swoją działalność artystyczną. Od tamtego czasu jednak wiele się zmieniło i członkowie zespołu mieszkają teraz w Kętach, Zatorze i Tychach, a w ich tekstach wciąż pojawia się nazwa rodzinnego miasta. Ich pasja ciągle się rozwija, a twórczych pomysłów nie brakuje.

We wtorek piątego maja będzie miał premierę drugi album grupy zatytułowany „Uczeń Starej Szkoły”. Album zawiera 12 utworów. Oprócz zupełnie premierowych numerów płyta zawiera także utwory skomponowane przez Maxa na początku obecnego stulecia, są także nowe wersje utworów z „Elektrofoniki”. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór Emaiks.

W odróżnieniu od debiutanckiego krążka muzyka Max Corner Crew jest wyłącznie hip-hopowa, nawiązująca swym brzmieniem do amerykańskich klasyków tego gatunku z lat ’90. Przez wielu entuzjastów hip-hopu ten okres obecnie osiągnął status „Old School”, stąd pojawiająca się w tytule albumu „Stara Szkoła”. Dla Maxa to powrót do korzeni, bo właśnie w tamtym czasie debiutował z formacją Persona albumem „Strefa Cienia”.

Na płycie nie brakuje gościnnych udziałów

Ciepła i smaku utworom dodają wokaliści Bogumiła Kowalczyk i Paweł Ochmanek. „Uczeń Starej Szkoły” z pewnością pomoże słuchaczom przezwyciężać kwarantannową chandrę i pozwoli nam przemierzać słoneczną Kalifornię w wyimaginowanym lowriderze. Słuchanie „Ucznia Starej Szkoły” w domowej samoizolacji jest skutecznym sposobem na uchronienie się przed koronawirusem.

Skład zespołu:
Jarek Max Szklarczyk – rap, wokal, bity
Szymon Klimkiewicz – gitara basowa
Tomasz Wieliczko – bębny

Kanał MCC YouTube

Profil MCC Facebook

 

Miłego słuchania:

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa