Marzenia kolorem zapisane – FOTO

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   10 czerwca 2021 16:55

W piątek i sobotę 11 i 12 czerwca o godz. 16 można obejrzeć wystawę członków Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury Grupa na Zamku.

W ramach pleneru artyści będą wykonywać prace malarskie, ceramiczne i rzeźbiarskie oraz prezentować dotychczasowy dorobek artystyczny RSTK ,, Grupa na Zamku’’.

RSTK ,,Grupa na Zamku” Oświęcim

To grupa artystów, pisarzy i sympatyków sztuki. Działają od 1985 roku, obecnie jako Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” Oświęcim.

Grupa skupia pasjonatów, ludzi wrażliwych na piękno, artystów amatorów. Tworzą i promują ziemię oświęcimską. Stowarzyszenie ma charakter ogólnopolski – skupia artystów nie tylko z Oświęcimia.

W niektórych przypadkach życiowe losy spowodowały, że rodowici Oświęcimianie – którzy byli członkami RSTK „Grupa na Zamku” – dziś mieszkają w innych miastach i są nadal członkami grupy. Do stowarzyszenia należą też osoby które poprzez kontakty bieżące i organizowane plenery utożsamiają się z nim i są jego czynnymi członkami.

 

Fot. RSTK ,,Grupa na Zamku” Oświęcim

Wspieranie, organizowanie oraz upowszechnianie działań służących rozwojowi twórczości, pomoc w prezentacji ambitnych dokonań twórczych członków stowarzyszenia oraz ludzi młodych to sprawy, na których najbardziej zależy „Grupie na Zamku”. Obecny cel działania, mimo upływu trzydziestu lat, praktycznie jest zbieżny z celami określonymi w dokumencie założycielskim.

Promocja członków stowarzyszenia, promocja Oświęcimia, powiatu i regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz stała obecność w życiu kulturalnym i społecznym miasta są niezmienne. To malarstwo, twórczość literacka, a także rzeźba, fotografia, grafika komputerowa, tworzenie witraży i biżuterii.

 

Fot. RSTK ,,Grupa na Zamku” Oświęcim

Fot. RSTK ,,Grupa na Zamku” Oświęcim

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .