Malowali graffiti i świetnie się bawili – FOTO

0 Katarzyna Pułkownik  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   5 października 2016

Słonecznie i artystycznie, tak w dwóch słowach można opisać Edukacyjno-Integracyjny Piknik Graffiti zorganizowany przez Fundację Kukuryku w Kętach.

Tradycyjnie piknik rozpoczął się od uroczystego powitania gości. Najważniejsi tego dnia byli podopieczni Powiatowych Warsztatów Terapii Zajęciowych i Placówek Opiekuńczych, którzy mieli stworzyć swoje wyjątkowe dzieła.

Misja integracja i edukacja

– Gdy nastał długo oczekiwany moment, malowanie graffiti, osoby niepełnosprawne intelektualnie, wraz z wolontariuszami Fundacji Kukuryku i młodzieżą pod okiem Kamila Adamusa, artysty chwyciła za spraye – relacjonuje Beata Bohn z Fundacji Kukuryku w Kętach. – Kolory, uwolnienie swojej kreatywności i dobra atmosfera malowały się na twarzach grafficiarzy. Oprócz artystycznego wymiaru imprezy, ważną jej częścią była edukacja.

Podczas pikniku w punktach informacyjnych dyżurowali psychologowie z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, przybliżając przybyłej młodzieży ten trudny temat jakim jest niepełnosprawność intelektualna.

Wystawa, która przełamuje stereotypy

Nie zabrakło też pysznego poczęstunku, oraz muzyki. Swoją twórczość zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, a następnie wystąpił zespół Ostatni w Raju zachęcając do wspólnej zabawy.

– Wszystkie prace zostały ukończone do godziny 16, wtedy też niestrudzeni wolontariusze przetransportowali obrazy graffiti na kęcki rynek, gdzie będzie można je podziwiać przez kolejne dwa tygodnie – dodaje Beata Bohn. – W imieniu Fundacji Kukuryku zapraszam do odwiedzenia wystawy.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa