Mała rzecz a cieszy – spektakl komediowy z teatru Imka w Warszawie

0 Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   12 września 2019 15:37

W piątek 27 września o godz. 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury rozpocznie się spektakl komediowy z Teatru Imka w Warszawie – “Mała rzecz a cieszy”.


“Mała rzecz a cieszy” to szalona komedia romantyczna, pełna dyskretnej i nieinwazyjnej życiowej mądrości, wytrawnej słodyczy życia oraz ciepłej pogodnej refleksji. Teatralna zabawa pełna pragnień, miłości i marzeń. Niezwykłe perypetie, nieoczekiwane zwroty akcji, feeria emocji.

Angielski humor, amerykańskie zamieszanie, francuski urok miłosnych podchodów, włoski temperament postaci w zaskakujących sytuacjach. Pełna czaru i wdzięku opowieść o poszukiwaniu szczęścia, które czasem jest bliżej, niż nam się wydaje.

„Akcja spektaklu, z wyrazistymi głównymi bohaterami i całym korowodem barwnych postaci drugoplanowych – rozpisana jest na trzy dni jednego roku” – informuje Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Bohaterowie

Susan dobiega pięćdziesiątki (“nowej trzydziestki”), lubi dobrą muzykę i czarno-białe filmy. Pracuje w angielskim sklepie charytatywnym – miejscu szczególnym – w którym każda oddana rzecz ma swoją historię i jest sprzedawana na cele dobroczynne. Susan pragnie miłości. Mąż odszedł do innej, nastoletnia córka się buntuje. Drugiej połówki szuka więc podczas express randek.

Frazer jest współpracownikiem Susan – zawsze gotowym jej wysłuchać, choć sam bywa skryty. Sklep urządza z miłością. Marzy o projektowaniu kostiumów filmowych.

Marjorie to elegancka i energiczna dama z nieco lepszych sfer. Szefowa Susan i Frazera, która potrafi dostarczyć im emocji nawet wypiekanymi przez siebie babeczkami.

David mieszka niedaleko sklepu charytatywnego, właściwie po sąsiedzku. Pewnego dnia po raz pierwszy przekracza jego próg, nie spodziewając się, jak to pozornie mało znaczące wydarzenie wpłynie na przyszłość…

Mała rzecz a cieszy | Good things

tekst: Liz Lochhead
tłumaczenie: Klaudyna Rozhin
reżyseria: Piotr Jędrzejas
scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
ruch sceniczny: Katarzyna Anna Małąchowska
wykonawcy: Maja Barełkowska (Susan), Aldona Jankowska (Marjorie, Doris, Natalie, policjantka), Piotr Cyrwus (David), Waldemar Obłoza (Frazer, Tony, niechlujny pan, doręczyciel kwiatów, policjant)
premiera: 2018
czas: 120 minut

Bilety w cenie 40 i 45 złotych są do nabycia w kasie OCK.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa