Ludzie, nie liczby. Spotkanie z Darkiem Popielą

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe,Kultura i rozrywka  |   20 lutego 2021 10:33

Ludzie, nie liczby. Olimpijczyk, który przywraca pamięć – to temat spotkania online z Dariuszem Popielą w Cafe Bergson.

Dariusz Popiela 

Polski kajakarz górski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, dwukrotny mistrz Europy (2017 i 2019) urodził się w 1985 roku w Krakowie. W 2008 reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W trakcie swojej sportowej kariery został siedmiokrotnie mistrzem Polski.

Jest zaangażowany w rozmaite historyczne inicjatywy

Jego główną ambicją jest praca na rzecz powstrzymywania rozprzestrzeniania się stereotypów, zachowań ksenofobicznych, antysemickich, rasistowskich, dialog wielokulturowy oraz wielowyznaniowy i poszanowanie drugiej osoby.

 

Zapraszam na wpis @Karoliny Panz na naszym profilu Ludzie, Nie Liczby-People, Not Numbers. Poniżej moja refleksja….

Posted by Dariusz Popiela on Monday, January 25, 2021

 

W 2018 założył Fundację Rodziny Popielów Centrum

W ramach projektu „Ludzie, nie liczby”, realizowanego w ramach fundacji, upamiętniono imiennie ofiary Zagłady w Krościenku oraz w Grybowie, Czarnym Dunajcu Aktualnie trwają pracę w Nowym Targu, gdzie zostaną upamiętnieni żydowscy mieszkańcy Nowego Targu i okolic. 

Zgodnie z ideą przyświecającą organizatorom, unaocznienie skali Zagłady przez wypisanie imienia, nazwiska i wieku ofiar powoduje, że ludzie stają się bardziej świadomi tragicznej historii i więcej w nich empatii wobec losów zamordowanych. 

W rezultacie projektu anonimowe ofiary, które dotychczas określane były ogólnym hasłem „Żydzi” lub liczbą, stają się bliższe, odzyskują indywidualność. Fundacja upamiętniła imiennie już ponad 2500 ofiar.

W rozmowie można uczestniczyć w czwartek 11 marca o godz. 19 na platformie Bergsona

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .