Lubisz wypoczynek w pięknych okolicach? Weź udział w zabawie

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   17 lipca 2020 13:17

Dom Kultury w Kętach oraz grupa młodzieży z projektu „aktywne OKOlice” zapraszają do udziału w konkursie. Zabawa obejmuje odwiedzenie czterech miejsc, w których można aktywnie wypoczywać.

Wszystkie miejsca odwiedza wcześniej młodzieżowa ekipa, zostawiając po sobie ślad w postaci „skarbu” (skrzyneczki), i tu właśnie zaczyna się zabawa.

Jak się bawić?

1. Znajdź skrzyneczkę

Miejsce ukrycia skrzyneczki (nazwa miejsca i opcjonalnie współrzędne geograficzne) zostanie określone w poście z każdej z naszych wypraw na profilu FB Aktywne OKOlice

(wypraw będzie 4 i tyle też skrzyneczek). Dodatkowo zostanie tam zamieszczone również zdjęcie skrzyneczki, by wiedzieć jakiej szukać (każda jest inna), każda z nich zamknięta jest na kłódkę.

2. Odkryj kod

W każdym poście z wyprawy pojawią się cyfry przewodnie. Użyj ich by ułożyć 3-cyfrowy kod i otwórz kłódkę (przykładowo post z wyprawy do Bielan zawiera cyfry kodu do skrzyneczki ukrytej w Bielanach).

3. Odnajdź skarb

Po otwarciu skrzyneczki znajdziesz skarb (karta z fragmentem HASŁA – słowem kluczem). Zrób sobie selfie z ową kartką i odłóż ją na miejsce (zamknij w skrzyneczce, załóż kłódkę – niech czeka na kolejnego odkrywcę ☺ )

4. Skompletuj HASŁO

Kolejność wypraw jest kolejnością złożenia ze słów kluczy HASŁA. Po zebraniu zdjęć oraz słów kluczy ze wszystkich 4 skrzyneczek, złóż HASŁO i poślij wszystko (zdjęcia i HASŁO) wraz z kartą zgłoszenia do konkursu (w załączniku) na adres poczta@domkultury.kety.pl z dopiskiem „aktywne OKOlice”.

5. Odbierz nagrody

Pierwszych 15 zgłoszeń zostanie nagrodzonych ciekawymi nagrodami oraz projektowymi gadżetami. Oficjalne przekazanie nagród odbędzie się w drugiej połowie września.

Dwie wyprawy już za nami, kolejne dwie na przełomie sierpnia i września 2020 roku” – informują organizatorzy.

 

 

Projekt „aktywne OKOlice” jest już trzecim projektem realizowanym przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży). Rok temu niezwykle sympatyczna grupa młodzieżowa złożona z przedstawicieli różnych środowisk przeobraziła się w badaczy kulinarnych i realizowała projekt pt. „Kęty na talerzu – słodka historia”, o którym można poczytać tutaj kety.pl/Kety-na-talerzu—slodka-historia.

Rok wcześniej (2018) młodzież zamieniła się w dziennikarzy i pytała kęczan o to, czym jest dla nich szczęście, realizując projekt „KOD na szczęście„.

Celem programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .