Life Festival Oświęcim 2018 w pigułce

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 czerwca 2018 13:29

W Faktach Oświęcim prezentujemy praktyczne porady dotyczące Life Festival Oświęcim 2018. Nasz serwis jest jedynym lokalnym patronem medialnym festiwalu.

KUP BILET NA TLFO 2018

PROGRAM TLFO

Czwartek 14 czerwca, Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24

Godz. 18.30  – odsłonięcie muralu Jarosława Jaśnikowskiego

Godz. 19.30 – “Bożyszcze Kobiet” Neila Simona 

Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Anna Dereszowska i Anna Modrzejewska wystąpią w sztuce “Bożyszcze Kobiet” najpopularniejszego komediopisarza na świecie, Neila Simona! Spektakl będzie można zobaczyć 14 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Jeśli rzecz dotyczy trzech przypadkowych (pięknych) kobiet i jednego mężczyzny, a w tle widnieje żona, to można się spodziewać mieszanki wybuchowej, dużych emocji, zabawnych sytuacji, ale i gorzkich momentów.

Barwna, pełna błyskotliwych dialogów i żartów sztuka w znakomitej obsadzie przedstawia obraz współczesnych ludzi średniej klasy.

Piątek 15 czerwca – MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim

Godz. 16.45 – koncert Wiewiórka na Drzewie

Zespół powstał w 2008 roku – panowie spotykali się na próbach gliwickich składów: Squid Sensitive i WD40. Po wspólnej próbie uznali, że czas połączyć siły – i powstała kapela Wiewiórka na Drzewie.

Zespół ma na swoim koncie występy na Przystanku Woodstock, Czad Festiwalu, Juwenaliach Krakowskich, a także na wielu koncertach plenerowych i klubowych. Skąd tak nietypowa nazwa zespołu? Jak sami mówią: “Kochamy świat i ludzi, czerpiemy energię z interakcji ze światem, z podróży, z ciągłego poszukiwania nowych ścieżek, dlatego teksty powstają z punktu widzenia leśnych stworzonek obserwujących bacznie rzeczywistość z najwyższych gałęzi drzew.”

Godz. 17.45 – koncert Blue Cafe

Blue Cafe to jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zespół został założony w 1998 roku przez Pawła Rurak-Sokala (kompozycje instrumenty klawiszowe, gitara) a aktualnie w jego skład wchodzą także Dominika Gawęda (wokal i teksty), Sebastian Kasprowicz i współpracujący na stałe Michał Grott, Piotr Kolasa oraz Wojtek Miecznikowski

Godz. 19.15 – koncert Alvaro Soler

Alvaro Soler to hiszpański wokalista i autor piosenek. Swoją karierę rozpoczął w 2010 roku; mając 19 lat założył z bratem i kolegą zespół grający indie pop i muzykę elektroniczną. Radzili sobie nieźle – w 2011 roku udało im się wygrać konkurs uniwersytecki, a dwa lata później zakwalifikowali się do finału hiszpańskiego talent show ¡Tú sí que vales!.

Godz. 21 – koncert Carlos Santana

Carlos Santana to wybitna osobowość sceny muzycznej. Jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu Rolling Stone i 10-krotny zdobywca nagrody Grammy mający swoje miejsce w Rock and Roll Hall of Fame. W jego dorobku znajdziemy 7 solowych albumów studyjnych i 24 nagrane z zespołem “Santana”, a do tego kilkadziesiąt kompilacji, wydań koncertowych i występów gościnnych.

Jego utwory nucą kolejne pokolenia – wśród nich znajdziemy kultowe już “Maria, Maria”, “Europa”, “Smooth”, czy “Samba Pa Ti” Choć jest muzykiem rockowym i jazzowym, nie stroni od współpracy z przedstawicielami różnych nurtów. Z Carlosem Santaną nagrywali m.in. Eric Clapton, Tina Turner, Michael Jackson czy Miles Davies.

Godz. 23.30 – koncert Vera Jonas

Vera Jonas to węgierska wokalistka, gitarzystka i autorka tekstów. Podczas studiów muzycznych w Londynie została wytypowana do udziału w amerykańskim, rządowym programie OneBeat, który gromadzi najbardziej utalentowanych młodych artystów z całego świata na warsztatach w Stanach Zjednoczonych.

W przerwach między koncertami – DJ ADHD

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich didżejów, dziennikarz radiowy i reżyser dźwięku w RMF FM, producent muzyczny oraz niekwestionowany król kolekcjonerów winyli. Występował przed koncertami największych gwiazd, takich jak Sting, Queen i Adam Lambert.

Sobota 16 czerwca – MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim
VI Bieg Uliczny pod nową nazwą: Run 4 Life

TLFO to wielkie muzyczne emocje i ogromna dawka pozytywnej energii, również w sportowym wydaniu. W tym roku, już po raz szósty, zapraszamy wszystkich aktywnych do udziału w biegu ulicznym, który odbędzie się 16 czerwca, pod nową nazwą: Run 4 Life. Wystartują w nim również jego ambasadorzy: mistrz olimpijski Robert Korzeniowski i trenerka gwiazd Ada Palka.

Bieg Life – 5 km, start godz. 9:00, limit czasu – 50 min
Bieg główny 10 km, start godz. 10:00, limit czasu – 80 min
Bieg na rolkach – start godz. 11:30, limit czasu – 15 min
Bieg rodzinny – start godz. 11:45, limit czasu – 20 min

Godz. 16.30 – koncert Totemo

Totemo to pseudonim artystyczny Rotem Or – piosenkarki, producentki muzycznej i autorki tekstów pochodzącej z Tel-Awiwu. Jej twórczość to futurystyczna muzyka elektroniczna łącząca precyzyjne bity z przestrzennymi brzmieniami.

Godz. 17.45 – koncert L.U.C

L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski, to wyjątkowy artysta i performer. Specjalizuje się w przekraczaniu granic – jego muzyczna twórczość czerpie z jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Nagrywa albumy konceptualne i angażuje się w wiele projektów, co przynosi mu kolejne nagrody, m.in. Paszport Polityki, nagrodę Yach, a także nominacje do Fryderyka i Superjedynki.

Godz. 19.30 – koncert Punk Alive

Wyjątkowy projekt celebrujący 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na jednej scenie pojawią się najważniejsi przedstawiciele polskiego rocka niezależnego, m.in. Kazik, Budzyński czy Malejonek.

Razem z nimi zagrają zaproszeni goście: Kazik Staszewski, Tomasz Budzyński, Eugeniusz “Siczka” Olejarczyk, Darek Malejonek, Dariusz “Kefir” Śmietanka, Ania Rusowicz, Jerzy “Jeż” Zajkowski, Maciej “Raga” Jarlem, Mirosław “Smalec” Malec, Prawda, Sławomir “Melon” Świdurski, Tomasz Budzyński oraz 100nka.

Godz. 21.30 – koncert The Stranglers

The Stranglers to klasyka brytyjskiego rocka, a jednocześnie zespół, którego nie da się przypisać do jednego nurtu muzycznego. W jego skład wchodzą Jet Black (perkusja), Jean-Jacques Burnel (wokal i gitara basowa), Dave Greenfiled (klawisze) i Baz Warne (wokal i gitara). Zespół nagrał do tej pory siedemnaście albumów, podbijając serca fanów piosenkami takimi jak “Golden Brown”, “Always The Sun”, “Skin Deep” czy “Midnight Summer Dream”.

Godz. 23.30 – koncert Europe

Zespół Europe powstał w 1979 roku z inicjatywy wokalisty, Joeya Tempesta. W skład grupy wchodzą również John Norum (gitara), Mic Michaeli (klawisze), John Leven (gitara basowa) oraz Ian Haugland (perkusja). Zespół działa z przerwami od niemal czterech dekad i w dalszym ciągu podbija serca zarówno młodych jak i starszych fanów rockowego brzmienia. Największe przeboje Europe to „Rock the Night”, „Carrie”, „Cherokee”, i oczywiście sztandarowy „The Final Countdown”, który szturmem zdobył pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie.

W przerwach między koncertami – DJ ADHD

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich didżejów, dziennikarz radiowy i reżyser dźwięku w RMF FM, producent muzyczny oraz niekwestionowany król kolekcjonerów winyli. Występował przed koncertami największych gwiazd, takich jak Sting, Queen i Adam Lambert.

BĄDŹ Z NAMI ON-LINE

Na Facebookowym profilu Dzieje się FO w piątek i sobotę będziemy prowadzić relację na żywo. Zapraszamy osoby, które nie będą mogły być razem z nami na festivalu.

BEZPŁATNY AUTOBUS TLFO

W piątek i sobotę, tuż po ostatnich koncertach w ramach Tauron Life Festival Oświęcim MZK uruchomi dodatkowe, bezpłatne kursy autobusów.
16 czerwca (15 minut po zakończeniu koncertu ok. godz. 1.15)

Z przystanku stacja BP:
– linia nr 27 do Jawiszowic Kółka,
– linia nr 32 do Chełmka przez Bobrek kościół, Libiąż rondo powrót z Chełmka przez Gorzów,
– linia nr 18 do Poręby Wielkiej ulicami: Dąbrowskiego, Śniadeckiego, Olszewskiego, Słowackiego, Dąbrowskiego, Chemików, Porębską, Wadowicką, Tyszkiewicza do przystanku Poręba Wielka Zalesie i dalej przez Łazy, Grojec do Oświęcimia.

17 czerwca (15 minut po zakończeniu koncertu ok. godz. 1.15)

Z przystanku stacja BP:
– linia nr 27 do Jawiszowic Kółka,
– linia nr 32 do Chełmka przez Bobrek kościół, Libiąż rondo powrót z Chełmka przez Gorzów,
– linia nr 18 do Poręby Wielkiej ulicami: Dąbrowskiego, Śniadeckiego, Olszewskiego, Słowackiego, Dąbrowskiego, Chemików, Porębską, Wadowicką, Tyszkiewicza do przystanku Poręba Wielka Zalesie i dalej przez Łazy, Grojec do Oświęcimia.

UTRUDNIENIA NA DROGACH

Mieszkańcy Oświęcimia i kierowcy przejeżdżający przez to miasto w trakcie Tauron Life Festival Oświęcim muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Od godziny 8 w piątek przez 46 godzin, czyli do godz. 6 w niedzielę całkowicie zamknięta będzie ulica Legionów na odcinku pomiędzy rondami Solidarności i Kazimierza Płonki.

W sobotę utrudnienia w ruchu wystąpią w godz. 8-13 na trasie 6. Biegu Ulicznego, będącego nieodłączną częścią TLFO 2018, którego jedynym lokalnym partnerem medialnym są Fakty Oświęcim.

Trasa biegu w tym roku prowadzi ulicami: Garbarską, Krętą, Szarych Szeregów, Obozową, Więźniów Oświęcimia, Bartoszewskiego przez teren Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i Leszczyńskiej.

O zmianach w organizacji ruchu kierowców od kilku dni informuje stosowne oznakowanie. Trasę biegu zabezpieczą ponadto ochrona, policja i ochotnicza straż pożarna.

Organizatorzy za wszystkie utrudnienia przepraszają i zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by były jak najmniej uciążliwe. Dlatego też już w piątek po południu i w sobotę od rana Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępni mieszkańcom Zasola parking po byłej bazie PKS przy ulicy Więźniów Oświęcimia.

BLA BLA CAR

Wchodząc na stronę http://blbl.cr/szukam_przejazdu_na_TLFO możesz znaleźć kogoś, kto planuje wyjazd na Tauron Life Festival i szuka pasażerów do zabrania. Jeśli sam jesteś kierowcą, możesz też zaoferować miejsca w swoim aucie: http://blbl.cr/oferuje_przejazd_na_TLFO. Wspólna podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę i tych samych artystów, co Ty, to idealny początek festiwalu.

REGULAMINY, OŚWIADCZENIA

Regulamin TAURON LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM 2018

Jeśli wybierasz się na koncert z dzieckiem poniżej 15. roku życia – wydrukuj, wypełnij i zabierz z sobą niniejsze oświadczenie

PARKINGI

MAPA MOSiR

PROGNOZA POGODY NA TLFO:

Prognoza pogody na weekend

KUP BILET NA TLFO 2018

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa