Latawce poszybują w niebo

0 Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka  |   12 czerwca 2019 06:41

W czwartek 13 czerwca w Parku Pojednania Narodów na Kamieńcu w godzinach 10.30-12.30 rozpocznie się Dzień Latawca. Można się przyłączyć.

 

„Swój udział zapowiedzieli seniorzy z Dziennego Domu Pomocy oraz uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4″ – informuje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Uczestnicy pod okiem instruktorów będą uczyć się jak przygotowywać latawce i jak należy je puszczać.

„Impreza odbywa się w przededniu 79. rocznicy pierwszego transportu Polaków do utworzonego na terenach okupowanej Polski wcielonych do Trzeciej Rzeszy niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz” – dodaje rzeczniczka.

Dlatego uczestnicy wspólnie wykonają specjalne modele latawców w barwach biało-czerwonych i innych narodów, które następnie poszybują w niebo.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa