Kuba Rydkodym o swojej podróży autostopem po Dubaju

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   26 sierpnia 2019 11:59

W czwartek 12 września o godzinie 18 OCK zaprasza na Spotkanie przy globusie z Jakubem Rydkodymem. Opowie o wyprawie autostopem do Dubaju.

Pierwszego “stopa” Kuba Rydkodym złapał dokładnie 10 lat temu. Do dzisiaj przejechał w ten sposób ponad 80 tysięcy kilometrów w 41 krajach. Odbył samotną podróż autostopem do Pekinu, a rok później, wraz z kolegą, dojechał tym sposobem do Dubaju. Choć dziś już rzadko wyciąga kciuk na poboczu, wciąż chętnie opowiada o autostopowych przygodach.

„Autostopem do Dubaju to niskobudżetowa podróż przez Bliski Wschód. Pierwszym postojem był Stambuł – tam wjechaliśmy do Azji. Następnie przejechaliśmy stopem całą Turcję. Nie przeszkodziła nam nawet skręcona noga, którą przez dwa tygodnie nosiłem w gipsie” – opowiada Kuba Rydkodym.

„Wreszcie dojechaliśmy do Iranu, gdzie doświadczyliśmy niezwykłej gościnności. Nad Zatoką Perską spróbowaliśmy złapać na stopa statek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I wiecie co? Udało się, dojechaliśmy stopem do Dubaju” – dodaje podróżnik.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa