Książka Marcina Przewoźniaka z nagrodą Koziołka Matołka – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   13 października 2020 07:20

Książka „Puk, puk! Zastałem króla?” Marcina Przewoźniaka została laureatką 27. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Na tegoroczny konkurs napłynęło 97 tytułów

Konkurs ma na celu promować współczesnych pisarzy, tworzących dla najmłodszych odbiorców. Honorowane są w nim książki szczególnie wartościowe. Dzięki takiej rekomendacji rodzice lub opiekunowie w gąszczu różnych wydawnictw odnajdą te, które nie tylko ukazują kolorowy świat wyobraźni, ale też pozwalają poznać prawdy życiowe i rozwiązują trudne problemy.

 

 

Laureat otrzymał główną nagrodę, którą jest statuetka przedstawiająca stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego postać Koziołka Matołka. Zwycięska książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa

„Rodzina Bielskich mieszka w stuletniej kamienicy. Pewnego dnia w futrynę prowadzącą do spiżarni wstawiają zabytkowe drzwi kupione na targu staroci. Jak się okazuje, działają jak wehikuł czasu i od tego momentu zaczynają się dziać niestworzone rzeczy! +Puk, puk! Przepraszam, zastałem króla?+ – słyszy główny bohater, kiedy drzwi do spiżarni uchylają się i wchodzi przez nie królewski błazenek” – przybliżyło książkę wydawnictwo.

 

 

Jury, pod przewodnictwem Alicji Ungeheuer-Gołąb z Uniwersytetu Rzeszowskiego, przyznało też dwa wyróżnienia. Otrzymały je książki: „Pracownia Aurory” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel oraz „Szczygły” Beaty Ostrowickiej.

W ubiegłym roku główna nagroda przypadła książce Antoniny Kasprzak „Wiłka smocza dziewczynka”, która ukazała się nakładem wydawnictwa BIS. Wówczas jury otrzymało do oceny ponad 80 książek.

W listopadzie poznamy także wyniki głosowania w plebiscycie czytelników.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .