Krzysztof Kocierz: Tam wyrosłem, tutaj wrosłem… serce jedno

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   13 grudnia 2019 13:44

Krzysztof Kocierz zaprezentuje swoje zdjecia w Miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmku. Wernisaż wystawy odbędzie się dzisiaj o godz. 18

Krzysztof Kocierz urodził się w Żywcu, a całe swoje dzieciństwo spędził w malowniczej, beskidzkiej miejscowości Rycerka Górna.  Obecnie mieszka w Chełmku. Fotografia to jego hobby, w którą jest mocno zaangażowany. Swoje zainteresowania rozwija również przez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, jak i przez pracę w plenerze, oraz profesjonalnym studio.

Ukończył kurs fotografii dla zaawansowanych w Związku Polskich Artystów Fotografików w Katowicach pod okiem Antoniego Kreisa. Jest wyróżniany przez wiele grup fotograficznych, a prace jego wielokrotnie trafiają do ich zbiorów fotograficznych.

Krzysztof o swojej pasji:

„Tam wyrosłem, tutaj wrosłem…serce jedno’’ – to nie tylko mój dylemat, ale prawie każdego z nas z jakim przychodzi nieraz nam się zmierzyć. W jednym miejscu dorastamy, a w innym spędzamy resztę naszego pięknego życia.

Temu wszystkiemu niewątpliwie towarzyszą emocje, które ja czasami próbuję zatrzymać i zapisać nie tylko w sercu, ale również na matrycy swojego aparatu. Życie nasze składa się z nieskończonych obrazów, ale pozytywnie ładują nas te najpiękniejsze, najwspanialsze, niezwykłe. Siła jest w tym, co daje nam równowagę i pozwala czerpać garściami z otoczenia w jakim żyjemy.

Mnie osobiście przyszło dorastać w malowniczej miejscowości Rycerka Górna, co niewątpliwie uwrażliwiło na postrzeganie piękna  gór. Uwielbiam do nich wracać. Słowa ks. Józefa Tischnera

„Góry milczą, wszystko co milczy nadaję się do przechowywania ludzkich tajemnic”

Nadają tym obrazom jeszcze dodatkowej tajemniczości. Obecnie mieszkam w nie mniej urokliwym miejscu, jakim jest Chełmek. Miasto otoczone jest pięknymi lasami, stawami oraz w pobliżu znajduje się Zalew Dziećkowice. Połączenie tych urokliwych widoków górskich z przepięknymi krajobrazami okolic Chełmka staram się uchwycić w kadrze aparatu i wykonać fotografię, z którą chciałbym się z Państwem podzielić.

“Wasza obecność, Drodzy Goście, to najwspanialsza dla mnie nagroda. Mam nadzieję, że mój zachwyt nad Pięknem Natury dostrzeżecie Państwo w obejrzanych  pracach i także ulegniecie jego czarowi” – zachęca do uczestnictwa fotograf.

Jest autorem wystaw:

,,Serduchem malowane”- Imielin (wrzesień/ październik 2018 r.)
,,Życie na szlaku – serduchem malowane”- Oświęcim (marzec/ kwiecień 2019 r.)
,,Życie na szlaku – serduchem malowane”- Kraków – Balice (maj 2019 r.)
,,Szlakiem…Polem…Lasem… – Serduchem malowane”- Kraków (czerwiec/lipiec 2019r.)

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa