Kosmiczne opowieści z Karolem Wójcickim

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   13 października 2021 14:01

Oświęcimska książnica organizuje spotkanie Kosmiczne opowieści z głową w gwiazdach – z Karolem Wójcickim, pasjonatem nieba.

Karol Wójcicki

Pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie

Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo.

Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka

W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Prowadzi warsztaty i szkolenia z odkrywania sekretów nocnego nieba i sposobów ich ujęcia na fotografii, spotkania i wykłady z obserwacją nieba i kosmicznymi opowieściami, a także wyprawy do Arktyki na polowania na światła północy, czyli zorzę polarną.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 22 października o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .