Konkurs Literacki podsumowany

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   13 września 2015 08:10

W sobotę 12 września w Oświęcimskim Centrum Kultury podsumowano XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki “Pisanie dobre na chandrę”. Z naszego powiatu nagrodzono Barbara Marszałek z Jawiszowic.

Do udziału w konkursie wpłynęło799 prac, 624 w kategorii poezji i 175 w kategorii prozy. Podsumowaniu konkursu towarzyszył koncert zespołu “U Studni”.

– Ogólnopolski Konkurs Literacki “Pisanie dobre na chandrę” cieszy się dużą popularnością wśród piszących w całej Polsce – relacjonuje Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury. – Od wielu już lat daje możliwość wypowiedzenia się, młodzieży i dorosłym, na tematy im bliskie i ważne, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami o otaczającej rzeczywistości. Odbywa się w cyklu dwuletnim.

W dotychczasowych, ogólnopolskich edycjach konkursu od 1999 roku wzięło udział ponad 1757 autorów, którzy nadesłali 4399 prac.

– Prace nadesłane na tegoroczny konkurs “Pisanie dobre na chandrę” ocenili Marcin Hałaś – kulturoznawca, poeta, krytyk literacki, Marian Kisiel – poeta, krytyk literacki i Adam Ziemianin – poeta – dodaje Kuta.

Jury po zapoznaniu się z pracami prozatorskimi i poetyckimi przyznało: w kategorii prozy – I, II, III nagrodę i cztery wyróżnienia, natomiast w kategorii poezji – I, II, i dwie III nagrody.

Nagrodzeni:

kategoria: poezja

I nagroda
Michał Witold Gajda (Września)

II nagroda
Janusz Pyziński (Podgrodzie)

III nagroda
Barbara Marszałek (Jawiszowice)
Ewa Włodarska (Białystok)

kategoria: proza

I nagroda
Magdalena Majewska-Bielicka (Pruszcz Gdański)

II nagroda
Marek Warchoł (Mierzyn)

III nagroda
Mirosław Gabryś (Cieszyn)

Wyróżnienia
Aleksandra Mazur (Kleszczów)
Hanna Górecka (Zalesie Górne)
Mariola Kruszewska (Mińsk Mazowiecki)
Maciej Pietrasiewicz (Dachnów)

Wybrane teksty nagrodzonych i wyróżnionych autorów są opublikowane w antologii “Pisanie dobre na chandrę 2015”.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa