Koncertowo świętowali 65. urodziny – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 września 2021 06:55

Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu świętował swoje 65-lecie razem z gronem sympatyków na Rynku Głównym w Oświęcimiu.

„Zabawy plastyczne, gry, konkursy, turniej szachowy, balonowe zabawki, duże bańki mydlane, tańce integracyjne to tylko część atrakcji, które zaproponowaliśmy naszym milusińskim. Rozdaliśmy nagrody w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Powiatowym Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych. Pochwaliliśmy się modą, którą projektują uczestnicy naszych zajęć “Projektowanie mody” oraz zaprezentowaliśmy umiejętności chearleaderek, które trenują pod okiem naszej instruktorki – powiedziała Alina Kwarciak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.
„Kultura jest fundamentem nowoczesnego społeczeństwa. Cieszę się, że posiadamy na terenie naszego powiatu taką placówkę jak MDK, która pozwala spełniać się i rozwijać talenty dzieciom i młodzieży. Była, jest i będzie wspierana przez samorząd powiatowy” – stwierdził Paweł Kobielusz, wicestarosta oświęcimski.

Podczas sobotniej imprezy nagrodzono także laureatów konkursu „Wolontariusz Roku 2020” zorganizowanego przez Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. W finale wystąpiły miejscowe zespoły: Stare Dziady i Ultrasonic, a na finał grupa SIQ.

Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

Jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego, prowadzoną /od 1999 roku/ przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, a nadzorowaną przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Wadowicach. Prowadzi działalność w stałych sekcjach zainteresowań oraz organizuje imprezy otwarte dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i powiatu.

Placówka powstała w 1955 roku

Kiedy to decyzją Miejskiej Rady Narodowej w Oświęcimiu został powołany Dom Harcerza. Dom spełniał głównie funkcje opiekuńcze, starając się zapewnić bezpieczeństwo i zajęcie licznej grupie dzieci i młodzieży pozostającej bez nadzoru i opieki dorosłych. Dysponował  pomieszczeniami  w piwnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Pod koniec lat 50-tych Dom Harcerza przemianowano na Dom Kultury Dzieci i Młodzieży

Zmiana nazwy stanowiła awans dla placówki, umożliwiała modernizację  metod pracy i odejście od ścisłych zasad pracy harcerskiej. Dom Kultury zaczął korzystać z pomieszczeń szkół podstawowych i średnich, w celu organizacji własnych zajęć pozaszkolnych. Wychowankowie placówki występowali na wielu imprezach dla mieszkańców miasta oraz wczasowiczów w trakcie obozów letnich.

Dzieci i młodzież mogą tu znaleźć nie tylko propozycję zajęć pozalekcyjnych, lecz również popróbować swoich sił w konkursach.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .