Koncertowo świętowali 65. urodziny – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 września 2021 06:55
Udostępnij

Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu świętował swoje 65-lecie razem z gronem sympatyków na Rynku Głównym w Oświęcimiu.

„Zabawy plastyczne, gry, konkursy, turniej szachowy, balonowe zabawki, duże bańki mydlane, tańce integracyjne to tylko część atrakcji, które zaproponowaliśmy naszym milusińskim. Rozdaliśmy nagrody w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Powiatowym Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych. Pochwaliliśmy się modą, którą projektują uczestnicy naszych zajęć “Projektowanie mody” oraz zaprezentowaliśmy umiejętności chearleaderek, które trenują pod okiem naszej instruktorki – powiedziała Alina Kwarciak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.
„Kultura jest fundamentem nowoczesnego społeczeństwa. Cieszę się, że posiadamy na terenie naszego powiatu taką placówkę jak MDK, która pozwala spełniać się i rozwijać talenty dzieciom i młodzieży. Była, jest i będzie wspierana przez samorząd powiatowy” – stwierdził Paweł Kobielusz, wicestarosta oświęcimski.

Podczas sobotniej imprezy nagrodzono także laureatów konkursu „Wolontariusz Roku 2020” zorganizowanego przez Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. W finale wystąpiły miejscowe zespoły: Stare Dziady i Ultrasonic, a na finał grupa SIQ.

Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

Jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego, prowadzoną /od 1999 roku/ przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, a nadzorowaną przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Wadowicach. Prowadzi działalność w stałych sekcjach zainteresowań oraz organizuje imprezy otwarte dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i powiatu.

Placówka powstała w 1955 roku

Kiedy to decyzją Miejskiej Rady Narodowej w Oświęcimiu został powołany Dom Harcerza. Dom spełniał głównie funkcje opiekuńcze, starając się zapewnić bezpieczeństwo i zajęcie licznej grupie dzieci i młodzieży pozostającej bez nadzoru i opieki dorosłych. Dysponował  pomieszczeniami  w piwnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Pod koniec lat 50-tych Dom Harcerza przemianowano na Dom Kultury Dzieci i Młodzieży

Zmiana nazwy stanowiła awans dla placówki, umożliwiała modernizację  metod pracy i odejście od ścisłych zasad pracy harcerskiej. Dom Kultury zaczął korzystać z pomieszczeń szkół podstawowych i średnich, w celu organizacji własnych zajęć pozaszkolnych. Wychowankowie placówki występowali na wielu imprezach dla mieszkańców miasta oraz wczasowiczów w trakcie obozów letnich.

Dzieci i młodzież mogą tu znaleźć nie tylko propozycję zajęć pozalekcyjnych, lecz również popróbować swoich sił w konkursach.

 

 

Najnowsze realizacje wideo

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .