Koncert zespołu Akustyczna OpeRacja

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   18 października 2019 11:06

W piątek 25 października o godz. 19 w Oświęcimskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert zespołu “Akustyczna OpeRacja” prezentujący utwory pisane życiem i poruszające serce.

W zespole śpiewają trener wokalny i dr nauk medycznych

„Czy nasze przeżycia, doświadczenia, które zdobywamy, ludzie, których spotykamy mogą zostać wykorzystane do zapisania ich w postaci dźwięków? Odpowiedz brzmi tak, bo taki był początek “Akustycznej Operacji”. Zespół – wówczas “Acoustic Women” – stworzony do udziału w festiwalu Black or white w 2017 roku, którego celem była pomoc osobom z nowotworami neuroendokrynnymi – wpisywał się w idee festiwalu, odbywającego się pod hasłem “Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”.

Cała istota muzyki leży w prawdzie, w prawdzie opartej na tym czego doświadczamy, w prawdzie o nas samych. Bagaż emocjonalnych doświadczeń, czerpanie inspiracji z obserwacji życia, stały się początkiem do zapisania myśli i przeżyć w postaci pięknej, poruszającej serca muzyki. Takie są właśnie nasze teksty i nasza muzyka.

„Chwytają za serce, wprowadzają w zadumę, nakazują otworzyć oczy na doświadczenia tego świata, otrząsnąć się z emocji i stanąć na nowo twarzą w twarz ze swoim życiem, nabierając głębszego oddechu, który pozwala pokochać życie raz jeszcze. W naszych utworach jesteśmy my, czasem zabawne, czasem cierpiące, bo “Akustyczna Operacja” to muzyka pisana życiem, to prawda o nas samych”.

Izabela Mytnik, Anna Sowa-Staszczak

Izabela Mytnik – wokalistka, kompozytorka, akordeonistka, trener wokalny, pedagog, rehabilitant głosu. Finalistka II edycji programu X-Factor. Wykładowca Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie, a także certyfikowany pedagog wokalny Natural Voice Perfection. Współpracuje z artystami i zespołami polskiej sceny muzycznej, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz warsztaty z zakresu prawidłowej emisji i higieny głosu mówionego.

Anna Sowa-Staszczak – doktor nauk medycznych z habilitacją, lekarz z II stopniem specjalizacji z endokrynologii, chorób wewnętrznych oraz medycyny nuklearnej. Pracownik Kliniki Endokrynologii SU/CMUJ w Krakowie. Odbywała staże w ośrodkach zagranicznych w Londynie, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Jest członkiem PTE, PTMN, EANM oraz Europejskiego Towarzystwa Guzów Neuroendokrynnych, współautorem około 50 publikacji w tym oryginalnych, opisów przypadków, prac poglądowych, jak również współautorem rozdziałów do książek polskich i zagranicznych.

wykonawcy:
Izabela Mytnik – śpiew, instrumenty klawiszowe, akordeon | muzyka
Anna Sowa-Staszczak – śpiew | teksty
Gertruda Szymańska – perkusja
Bartłomiej Stuchlik – kontrabas
Arkadiusz Wiech – gitara akustyczna

Bilety w cenie 10 złotych są do nabycia w kasie OCK.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa