Koncert Pamięci z Fundacją Kołatka i eFO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   26 października 2018

Wraz z Fundacją Kołatka zapraszamy na “Koncert Pamięci”, który rozpocznie się w sobotę 27 października o godzinie 17 w Domu Strażaka w Rajsku.

“Już po raz piąty z inicjatywy Fundacji Kołatka, we współpracy Dyrekcji Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim oraz Sołtysa Rajska zorganizujemy to niezwykłe wydarzenie artystyczne” – informują organizatorzy – “Nadrzędnym celem naszych corocznych muzycznych spotkań w Rajsku jest kultywowanie pamięci o historii wsi i jej mieszkańców, ofiarach obozu kobiecego oraz o dzieciach, które poddawane były pseudomedycznym testom”
W tegorocznym „Koncercie Pamięci” wystąpią znakomici artyści
W pierwszej części wieczoru zaprezentuje się przed publicznością znakomita pianistka, muzyk koncertujący na całym świecie, jako solista i kameralista, Anna Miernik. Artystce szczególnie bliska jest idea promowania tak w kraju jak i za granicą muzyki polskiej. Muzyczny talent i kunszt artystyczny Anny Miernik mogliśmy już podziwiać w Rajsku w roku 2016-tym. Pianistka swą grą jak i komentarzem słownym do wykonywanych utworów, ujęła wszystkich słuchaczy zgromadzonych w Domu Strażaka.
W drugiej części „Koncertu Pamięci” zaprezentuje się znakomita wokalistka Beata Lerach. Artystka jest laureatką szeregu nagród oraz wyróżnień na festiwalach i przeglądach poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej. Wyróżnię tylko najważniejsze osiągnięcia piosenkarki:
– laureatka 26 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, 2005 rok;
– laureatka I Nagrody 40-ego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 2004 rok;
– laureatka Grand Prix i Narody Publiczności na XLVIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku w kategorii „Poezja śpiewana”, 2003 rok;
– laureatka Grand Prix Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, 2004 rok;
– laureatka I Nagrody i Nagrody Publiczności w Konkursie na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej, Sopot/Warszawa, 2004 rok.
Recital Beaty Lerach współtworzy znakomity pianista i aranżer Rafał Karasiewicz
Muzyk związany jest z wrocławskim środowiskiem artystycznym od czasów podjęcia studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Fascynacja muzyka jazzową i rozrywkową ukierunkowała drogę rozwoju Rafała Karasiewicza.
Jako pianista, aranżer, dyrygent oraz kierownik muzyczny współpracował z: Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Dziubkiem, Krzysztofem Kiljańskim, Tomaszem Szymusiem, Grażyną Łobaszewską, Ireną Santor, Włodzimierzem Szomańskim, Kingą Preis, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Konradem Imielą, Mariuszem Kiljanem.

Ostatnim dużym osiągnięciem zawodowym artysty była orkiestracja utworów z płyty Artura Lesickiego i Marka Napiórkowskiego „CELULOID”.

Premierowy koncert z materiałem jaki znalazł się na płycie odbył się w listopadzie 2016 przy udziale Orkiestry Kameralnej NFM LEOPOLDINUM pod batutą Rafała Karasiewicza.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa